24h online
Nagroda FIFA dla Lewego? źródło: Facebook/Robert Lewandowski

Nagroda FIFA dla Lewego?

Polak wśród 23 nominowanych

Kapitan biało-czerwonych i napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski znalazł się na liście 23 piłkarzy nominowanych do nagrody Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) dla zawodnika roku. Zwycięzcę poznamy 9 stycznia.

Nagroda dla zawodnika roku (The Best FIFA Football Awards) zastąpiła istniejącą do września Złota Piłkę FIFA, którą organizacja przyznawała przez ostatnich sześć lat współnie z francuskim magazynem „France Football”.

Wcześniej w piłkarskim świecie królowały dwa plebiscyty: od 1991 roku federacja piłkarska nagradzała Piłkarza Roku, a „France Football” wręczał Złotą Piłkę (od 1956 r.).

Głosuj na najlepszego

Wyboru najlepszego piłkarza FIFA po części dokonają sami kibice, których głosy będą zbierane przez internet. Razem ze wskazaniami wybranych dziennikarzy dadzą one połowę głosów. Drugą będą stanowiły głosy trenerów i kapitanów wszystkich reprezentacji. Swojego ulubieńca wybierać od piątku do 22 listopada.

 

 

 

Szansę na tytuł „FIFA najlepszego” mają też m.in. piłkarki i trenerzy. Nagroda zostanie przyznana aż w ośmiu kategoriach.

Pełną listę nominowanych piłkarzy oraz zasady głosowania w plebiscycie FIFA znajdziesz tutaj.

(Twitter, PAP)

nagroda

Robert Lewandowski

FIFA

Lewy

Lewandowski

piłka nożna

Redakcja 24 godziny
date_range 5 listopada 2016 schedule 08:41
Po meczu Polska-Czarnogóra. „Udało się stworzyć kolektyw i to się czuje”
Piłkarze Reprezentacji Artystów Polskich w Nowa TV

– Nasi piłkarze bardzo spokojnie podchodzą do zwycięstw i uważam, że to jest dobry prognostyk – mówił w Nowa TV aktor Piotr Zelt, komentując wygraną Polski z Czarnogórą w eliminacjach do MŚ w piłce nożnej. – Cieszę się bardzo i mam nadzieję, że cała Polska się cieszy – dodał aktor Marcin Mroczek.

Redakcja 24 godziny
date_range 28 marca 2017 schedule 09:45