24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Na co wydajemy pieniądze z 500 plus?

Sondaż na zlecenie banków

Edukacja i bieżące wydatki, na to najczęściej idą pieniądze z programu 500 plus. Tak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Związku Banków Polskich.

Związek zamówił badania w dwóch firmach sondażowych. Według TNS Polska aż 51 procent ankietowanych zadeklarowało, że pieniądze z programu 500 plus wydaje na edukację dzieci. 49 procent rodzin fundusze przeznacza na bieżące wydatki. Natomiast co czwarta rodzina (23 procent) pieniądze przeznacza na zdrowie, a 15 procent na dobra konsumpcyjne.

Co 10 rodzina z pieniędzy programu 500 plus finansuje sobie wydarzenia kulturalne i podróże, 7 procent na mieszkanie, a 5 procent na samochód.

Z kolei badań firmy CEBOS wynika, że 31 procent ankietowanych pieniądze przeznacza na zakup odzieży, 29 procent na zakup obuwia, po 22 procent na wyjazdy wakacyjne oraz książki, a 20 procent na dodatkowe zajęcia dla dzieci.

(„24 godziny”)

24 godziny

500 plus

rodzina

badanie

sondaż

serwis informacyjny

Redakcja 24 godziny
date_range 8 grudnia 2016 schedule 08:18
Tusk i Biedroń depczą Dudzie po piętach [SONDAŻ]
Gdyby wybory prezydenckie odbyły się dziś...

Pierwszą turę wyborów prezydenckich Andrzej Duda miałby w kieszeni, ale w drugiej kontrkandydat mógłby już mu zagrozić. Robert Biedroń nawet bardziej niż Donald Tusk. Jak wyglądałyby wyniki wyborów prezydenckich, gdyby odbywały się dzisiaj? Nastroje badał Panel Badawczy Ariadna dla „Dziennika Gazety Prawnej”.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 maja 2017 schedule 14:19