24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

MSZ: wśród zabitych w Manchesterze są Polacy

Pojechali odebrać z koncertu swoje córki

Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdza, że wśród ofiar zamachu w Manchesterze jest co najmniej dwoje Polaków. Para była poszukiwana przez swoją córkę Alex, która apelowała o pomoc w ich odnalezieniu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi ofiar i przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia. Konsulowie otoczyli ich opieką” – czytamy na Twitterze Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

W nocy z poniedziałku na wtorek córka polskiego małżeństwa zamieściła w mediach społecznościowych wpis z apelem o pomoc w odnalezieniu rodziców. Para miała odebrać swoje dwie córki z koncertu Ariany Grande. Niestety – Polacy zginęli w samobójczym zamachu w Manchester Arena. Wiadomo również o jednym rannym obywatelu Polski, który był na miejscu tragedii.

Czytaj także: Zamach w Manchesterze. Eksplozja na koncercie Ariany Grande

Do przeprowadzenia zamachu w Manchesterze przyznało się Państwo Islamskie. Terrorystą był 22-letni Salman Abedi. Mężczyzna wysadził się w powietrze 22 maja ok. godz. 23.30 w Manchester Arena tuż po koncercie Ariany Grande. W wyniku eksplozji zginęły co najmniej 22 osoby, a ok. 120 zostało rannych.

(SE.pl)

ranni

bomba

Manchester

Ariana Grande

terroryzm

zabici

koncert

wybuch

eksplozja

terroryści

zamach

Redakcja 24 godziny
date_range 24 maja 2017 schedule 09:24