24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

MON ma nowego rzecznika. Jest nim kobieta

Misiewicz musiał odejść

Funkcję rzeczniczki prasowej Ministerstwa Obrony Narodowej od czwartku pełni mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz. Dotychczas pani rzecznik była pełnomocniczką ministra ds. wojskowej służby kobiet.

Resort obrony nie miał rzecznika prasowego od początku lutego. Wówczas ze strony internetowej MON zniknęło nazwisko Bartłomieja Misiewicza. Od tamtego czasu obowiązki rzecznika pełnił Oddział Mediów Centrum Operacyjnego MON. Misiewicz od końca stycznia przebywał na urlopie,a teraz ponownie pracuje dla Antoniego Macierewicza.

Już w środę szef MON zapowiedział, że „już niedługo” przedstawi nowego rzecznika-kobietę.

Awansu na Twitterze pogratulował koleżance jej poprzednik.

Mjr Pęzioł-Wójtowicz pełni służbę w wojsku od 2005 r. jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Następnie dowodziła plutonem zmechanizowanycm w Polsko-Litewskim Batalionie Sił Pokojowych w Orzyszu. Później służyła jako oficer prasowy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu, młodszy specjalista w Departamencie Wojskowych Spraw Zagranicznych MON, Sekretariacie MON, a po jego przekształceniu – w Centrum Operacyjnym MON. Od 8 marca 2016 r. była pełnomocniczką resortu ds. wojskowej służby kobiet.

Czytaj także: Macierewicz broni Misiewicza. Co dalej z jego posadą w MON?

Wykształcenie zdobyła na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie ukończyła stosunki międzynarodowe – dyplomację. Była także stypendystką Uniwersytetu w Antwerpii. Skończyła podyplomowe studia z zakresu służby zagranicznej oraz studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej. Pochodzi z Janowa Lubelskiego, ma 36 lat.

(pap.pl)

bartłomiej misiewicz

rzecznik prasowy

MON

minister obrony narodowej

Anna Pęzioł-Wójtowicz

Redakcja 24 godziny
date_range 6 kwietnia 2017 schedule 21:17
Piątek: naszą armię niszczy człowiek o rosyjskich powiązaniach
Autor książki „Macierewicz i jego tajemnice”

– Ja Antonim Macierewiczem nie interesowałem się przez większość mojego życia. Traktowałem go jak trochę groźnego, ale jednak bardziej śmiesznego wariata. Dopiero pod koniec 2015 r., kiedy został ministrem obrony zadałem sobie pytanie: o co tutaj chodzi? – mówił w Nowa TV autor książki „Macierewicz i jego tajemnice” Tomasz Piątek. Pisarz i dziennikarz dodał, że „chyba na pewno nie chcemy, by naszą armię niszczył człowiek o tak licznych rosyjskich powiązaniach”.

Redakcja 24 godziny
date_range 3 lipca 2017 schedule 09:17