24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Mogę dziś robić rzeczy, o których wcześniej można było jedynie śnić”

Janusz Józefowicz w „Tu i teraz” o swojej twórczości

– Technologia 3D daje zupełnie fantastyczne możliwości. Ja w teatrze mogę dziś robić takie rzeczy, o których wcześniej można było jedynie śnić – mówił w Nowa TV choreograf, aktor, scenarzysta i reżyser Janusz Józefowicz. Jak dodał, po 26 latach od premiery musicalu „Metro” musical jest dziś ważną pozycją w teatralnej propozycji dla widza.

– Ta technologia stereoskopowa, która nie do końca sprawdziła się w filmie jako takim - są ludzie, którzy nie lubią 3D - tu znakomicie działa – stwierdził w programie „Tu i teraz” Józefowicz w odniesieniu do opcji, jakie daje scena teatralna.

– Zestawienie żywego człowieka z tym wirtualnym światem, który oglądamy przez okulary, daje zupełnie fantastyczny efekt i możliwości – dodał reżyser.

W ocenie gościa Joanny Dunikowskiej, musical cały czas był obecny w kinie i nadal ma się dobrze.

Czytaj także: Oscary 2017: kto był zwycięzcą wieczoru?

– Musical ma swoich fanów, swoją specyficzną widownię. Ale trzeba też ludzi uczyć tego, że to jest coś fajnego. Może dlatego, że musical jest syntezą sztuki aktorskiej, wokalnej i tanecznej – ocenił gość Nowa TV. – To bardzo trudny kawałek chleba. Bardzo wymagający od artystów – dodał.

– „Metro” do dzisiaj jest taką nieformalną szkołą, poza tym, że jest spektaklem teatralnym – stwierdził twórca legendarnego musicalu. Według niego to instytucja, która daje szansę i nadzieję młodym ludziom.

(„Tu i teraz”)

musical

teatr

Tu i teraz

Janusz Józefowicz

scena

metro

joanna dunikowska

Redakcja 24 godziny
date_range 26 kwietnia 2017 schedule 08:54
„Zgłaszają się do nas nauczyciele, którzy tracą pracę”
1 września nie wszyscy wrócą do szkoły

– Jeżeli nauczyciel będzie chciał dopełnić swój podstawowy etat, który ma w innej szkole, będzie potrzebna zgoda dyrektora. Obawiam się, że o tę zgodę nie będzie łatwo – ocenił w Nowa TV Artur Sierawski, nauczyciel historii, inicjatywa „Nie dla chaosu w szkole”. Chaos rozpoczął się w zeszłym roku, kiedy minister Anna Zalewska ogłosiła plan swojej reformy z którego tak naprawdę nic nie wynikało – dodał nauczyciel.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 09:03