24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Polacy coraz bardziej otyli, zwłaszcza dzieci

Walcz od najmłodszych lat!

Lekarze od lat biją na alarm i przypominają, że cukier to cichy zabójca, jednak skala otyłości w kraju wcale się nie zmniejsza. Wręcz przeciwnie. Jak pokazują tegoroczne badania, Polska znalazła się w pierwszej piątce najbardziej otyłych krajów Europy.

– Otyłość stanowi jeden z elementów „śmiertelnej triady”, jaką jest nadciśnienie, cukrzyca i otyłość – przypomina dr Piotr Krygiel, internista i kardiolog.

Według badań Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego wynika, że ponad jedna czwarta z nas jest otyła.

Tu warto wspomnieć, że nauka zdrowego żywienia powinna być wdrażana od najmłodszych lat. Niestety, choć walka o dziecięce żołądki trwa od kilku lat, wciąż wydaje się, że jako kraj jesteśmy dopiero na początku drogi.

To o tyle zatrważające, że przyzwyczajenia z dzieciństwa kontynuujemy w dorosłym życiu, a wtedy na zmiany nawyków może być za późno. W niektórych przypadkach ostatnią nadzieją jest operacja zmniejszenia żołądka.

(„24 godziny”)

zdrowie

społeczeństwo

otyłość

żywność

Redakcja 24 godziny
date_range 19 listopada 2016 schedule 19:00
Rosjanie zostaną odcięci od alkoholu w weekendy?
Będzie rewolucja

Władze w Rosji idą na wojnę o zdrowy tryb życia narodu. Plan jest taki, by zakazać w weekendy sprzedaży napojów wyskokowych. Sceptycy twierdzą , że sprzedaż alkoholu może spadnie w weekendy, ale wzrośnie w tygodniu, a wpływ na wielkość spożycia będzie raczej śladowy. Są też głosy bardziej stanowcze.

Redakcja 24 godziny
date_range 17 lipca 2017 schedule 15:36