24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Miss traktora, klima w Ursusie, masaż gospodyni. Czym wieś kusi i nęci?

Obejrzyj reportaż Adama Federa

Polska wieś przybyła na Centralne Targi Rolnicze do podwarszawskiego Nadarzyna, aby zadać kłam krążącym po miastach pogłoskom, że mieszkańcom wsi czegokolwiek brakuje. Czy zatem może kusić i nęcić? Sprawdził Adam Feder.

Weekendowe targi pokazały, że na wsi rozrywek nie brakuje. Wybory miss traktora, dancingi w remizie i koncerty disco polo. Ostatnio hitem są występy Adama Kraśki z programu „Rolnik szuka żony”, a jego hit „Wigry 3” zna wielu mieszkańców polskich wsi.

Do tego wszystkiego jeszcze wygodne życie. Jak się okazuje na wsiach pojawia się coraz więcej ekskluzywnych traktorów z klimatyzacją, skórzanymi fotelami i innymi bajerami. W wolnej chwili za to pani mogą brać udział w spotkaniach kółek gospodyń wiejskich, a panowie służyć w Ochotniczej Straży Pożarnej. Co jeszcze dzieje się na polskich wsiach i czym są w stanie zatrzymać młodych? Obejrzyjcie materiał Adama Federa.

(„24 godziny”)

24 godziny

adam feder

polska

rozrywka

polska wieś

Redakcja 24 godziny
date_range 27 listopada 2016 schedule 21:50
Wojciech Wencel wkracza do szkół, zdetronizował m. in. Witkacego!
Ulubiony poeta prawicy pod lipą Adama Federa

Rewolucja w szkolnictwie stała się faktem. Niektórzy uczniowie odetchną z ulgą – z listy obowiązkowych lektur szkolnych znikną m. in. Bruno Schulz, Józef Conrad czy Witkacy. Zastąpią ich jednak inni twórcy, a wśród nich... Wojciech Wencel, którego twórczość budzi sporo kontrowersji. Podoba się jednak partii rządzącej, a prezydent wręczył mu nawet nagrodę „Zasłużony dla Polszczyzny”. Los licealistów nie pozostaje obojętny Adamowi Federowi, który postanowił przyjrzeć się sprawie.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 13:53