24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Min. Szyszko wydał oświadczenie ws. polowania

500 bażantów poleciało na pewną śmierć

W ostatnim czasie media informowały, że Jan Szyszko brał udział w wyjątkowo brutalnym polowaniu na bażanty, które zostały wypuszczone z klatek wprost na linię strzału myśliwych. Minister przerwał milczenie i wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Polowanie na kilkaset bażantów obyło się 11 lutego w położonym niedaleko Torunia Grodnie. Wzięło w nim udział kilkunastu myśliwych – wśród nich miał się znajdować m. in. minister środowiska Jan Szyszko. W wydanym oświadczeniu polityk napisał o nieścisłościach i fałszywych informacjach – nie wskazano przy tym ani jednego przykładu.

Czytaj także: Jan Szyszko brał udział w wyjątkowo brutalnym polowaniu

Minister Szyszko zaznacza, że w polowaniach uczestniczy służbowo. Z kolei Polski Związek Łowiecki twierdzi, że za kontrowersyjne polowanie płaciły osoby prywatne.

W swoim oświadczeniu Jan Szyszko napisał, że do jego obowiązków należy „pełna znajomość funkcjonowania polskiego łowiectwa, w tym i również w zakresie polowań”. „Z tego też powodu minister uczestniczy w ważnych spotkaniach przedstawicieli polskiego łowiectwa, w tym i polowaniach" – podkreślił Szyszko, którego cytuje Wirtualna Polska.

(wp.pl)


 

ministerstwo środowiska

jan szyszko

pis

polowanie

Redakcja 24 godziny
date_range 10 marca 2017 schedule 21:31