24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Milcz kobieto” czyli poselskie pyskówki

Tak pracuje się przy Wiejskiej

Poseł też człowiek i czasami nerwy mu puszczają. Szczególnie podczas spornych dyskusji o zmianach w ustawach. Wtedy nie ma zmiłuj i pyskówka gwarantowana.

W środę ostrej wymianie zdań przez cały dzień przysłuchiwała się delegacja szwedzkiego parlamentu Riksdag. Tłumacz miał nie lada wyzwanie, żeby nadążyć z wyjaśnianie o co tak naprawdę chodzi naszym posłom.

Marszałek Marek Kuchciński (PiS) co chwila odbierał posłom głos. Z kolei Tadeusz Cymański (PiS) musiał krzyczeć, bo zagłuszali go inni posłowie. Nieco lepiej poradziła sobie w tej sytuacji Bernadeta Krynicka (PiS). Do zagłuszającej posłanki powiedziała dobitne „milcz kobieto”.

Nie zabrakło też lubianego przez posłów porównywania rzeczywistości do filmów Stanisława Barei.

(„24 godziny”)

24 godziny

program informacyjny

polityka

sejm

Redakcja 24 godziny
date_range 30 listopada 2016 schedule 21:18
„Klątwa” – szokujący artyzm czy tani performance?
Dyskusja polityków w „Prostym pytaniu”

– Dzisiejsza sztuka próbuje trafić do publiczności z ważnymi kwestiami przy użyciu nie tyle wysublimowanych środków artystycznych, ale szokując czy obrażając wręcz – mówił w programie „Proste pytanie” w Nowa TV poseł PO Jan Grabiec, odnosząc się do niedawnej premiery spektaklu „Klątwa”. – Ja nie jestem przeciwnikiem tego, żeby w polskich instytucjach kultury były rzeczy dyskutujące, nawet krytycznie, o Kościele, o polskości, o religii. Problem jednak jest w tym, że są tej dyskusji pewne granice wyznaczane przez prawo – odpowiadał Krzysztof Bosak (Młodzież Wszechpolska).

Redakcja 24 godziny
date_range 26 lutego 2017 schedule 09:50