24h online
„Micho” wpadł przy produkcji papierosów. Kiedyś ukrywał „Słowika”. źródło: 24 godziny

„Micho” wpadł przy produkcji papierosów. Kiedyś ukrywał „Słowika”.

Udana akcja CBŚP

Udana akcja Centralnego Biura Śledczego Policji. Funkcjonariusze zlikwidowali dwie fabryki i krajalnie papierosów. W sumie zabezpieczono siedem ton tytoniu i pięć milionów gotowych papierosów.

Fabryki i krajalnie znajdowały się na terenie województw: wielkopolskiego i pomorskiego. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 16 osób, w tym sześć na gorącym uczynku przy produkcji. Starty Skarbu Państwa w wyniku nielegalnej produkcji oszacowano na 146 mln złotych.

Jednym z zatrzymanych był Waldemar M. ps. „Micho” powiązany z grupą pruszkowską. Kiedyś ukrywał u siebie Andrzeja Z. ps. „Słowik”, przywódcę pruszkowskich. Sam „Micho” uważany jest za ojca chrzestnego słupskiej mafii i rezydenta „Pruszkowa” na Pomorze.

(CBŚP)

cbśp

policja

nielegalne papierosy

mafia

Redakcja 24 godziny
date_range 30 listopada 2016 schedule 17:12
Świat jednoczy się z Wlk. Brytanią po zamachu w Londynie
Kolejne zatrzymania w związku z zamachem

Do stolicy Anglii płyną kondolencje z wielu krajów. Nocą w centrum miasta trwało czuwanie w hołdzie ofiarom zamachu. W tym samym czasie brytyjska policja zatrzymała w środkowej i północnej Anglii kolejne dwie osoby, które mogły mieć związek z atakiem. Funkcjonariusze podali też nowe informacje dotyczące zamachowca.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:22