24h online
Michalczewski może trafić do więzienia na rok źródło: MICHAL WIELGUS / SE / EAST NEWS

Michalczewski może trafić do więzienia na rok

Prokuratura postawiła zarzuty byłemu bokserowi

Dariusz Michalczewski został zatrzymany przez policję w środę, a już w piątek prokuratura postawiła mu zarzuty. Były bokser jest oskarżony o znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej wobec żony Barbary. Może trafić do więzienia nawet na rok. Prokuratura nie zdecydowała się postawić zarzutów związanych z posiadaniem przez niego narkotyków.

Gdańska policja zatrzymała Michalczewskiego w środę. Funkcjonariuszy wezwała jego żona Barbara. Byłego boksera podejrzewano o przemoc fizyczną wobec małżonki oraz o posiadanie narkotyków. Dzień później prokuratura wszczęła dochodzenie w tej sprawie, a w piątek postawiła mu zarzuty.

Dariusz Michalczewski jest oskarżony o znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej wobec swojej żony. Za takie czyny grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Zbyt mała ilość kokainy

Były bokser nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Został wypuszczony z aresztu i nie podjęto wobec niego żadnych działań zapobiegawczych.

Podczas zatrzymania przy Michalczewskim znaleziono też biały proszek, a ekspertyzy wykazały, że jest to kokaina. Było jej jednak na tyle mało (0,07 grama), że prokuratura nie miała podstaw do postawienia mu zarzutów dotyczących posiadania narkotyków.

(se.pl)

 

prokuratura

zarzuty

narkotyki

Dariusz Michalczewski

Redakcja 24 godziny
date_range 23 grudnia 2016 schedule 21:23
Staranował pieszych na Times Square. Prawdopodobnie brał narkotyki
Zginęła jedna osoba, ponad 20 rannych

Znane są kolejne szczegóły dotyczące czwartkowego incydentu na Times Square w Nowym Jorku. Kierowca rozpędzonego samochodu wjechał w grupę ludzi. Telewizja CBS – powołując się na informacje pochodzące z prokuratury – poinformowała, że sprawca mógł być pod wpływem narkotyków. W wyniku zajścia zginęła 18-letnia kobieta, 22 osoby zostały ranne.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 maja 2017 schedule 14:25