24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Michał Wiśniewski: artysta jest od grania

Muzyk w programie „Tu i teraz”

– Tak blisko publiczności nie byliśmy od 18 lat – mówił w programie „Tu i teraz” w Nowa TV Michał Wiśniewski. Lider zespołu Ich Troje opowiadał także o swoim projekcie Orla Gniazdo, który ma zainteresować młodzież lotnictwem. Pytany o politykę odpowiedział, że „artysta jest od grania”.

W ubiegłym roku zespół Ich Troje obchodził 20-lecie pracy artystycznej. W związku z tym odbył się koncert w katowickim Spodku. Artysta poinformował w programie „Tu i teraz”, że powodzenie koncertu popchnęło go do podjęcia decyzji o trasie koncertowej w polskich klubach.

– To jest często bardzo dobry rock’n’roll, z czym zespół mylnie nie jest kojarzony, a tak naprawdę my gramy naprawdę porządnego rock’n’rolla – mówił.

Muzyk opowiadał też o projekcie Orle Gniazdo, który stworzył przy współpracy w Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. – Chcemy wprowadzić do polskich szkół (…) stanowiska symulacji lotniczej oraz kontroli ruchu lotniczego, tak żeby troszeczkę odciągnąć młodzież od gier. Żeby mogli oni zamieniać swoje zainteresowania IT w bardziej produktywnym kierunku – przekonywał.

„Jak wiatr wieje, tak artyści idą”

– Ja jestem osobą bardzo pracowitą i latam, jeżdżę w rajdach, gram w pokera i zajmuję się muzyką, w związku z czym wypełniam swój czas do ostatniej chwili – podkreślił.

Wiśniewski skomentował też udzielanie się artystów w kwestiach politycznych. – Jak wiatr wieje, tak artyści idą – ocenił i dodał, że „artysta jest od grania, jak...”. – Zajmijmy się sobą i swoim życiem – konkludował.

(„Tu i teraz”)

michał wiśniewski

muzyk

rozrywka

Tu i teraz

orle gniazdo

kultura

Redakcja 24 godziny
date_range 6 stycznia 2017 schedule 10:51
„Klątwa” – szokujący artyzm czy tani performance?
Dyskusja polityków w „Prostym pytaniu”

– Dzisiejsza sztuka próbuje trafić do publiczności z ważnymi kwestiami przy użyciu nie tyle wysublimowanych środków artystycznych, ale szokując czy obrażając wręcz – mówił w programie „Proste pytanie” w Nowa TV poseł PO Jan Grabiec, odnosząc się do niedawnej premiery spektaklu „Klątwa”. – Ja nie jestem przeciwnikiem tego, żeby w polskich instytucjach kultury były rzeczy dyskutujące, nawet krytycznie, o Kościele, o polskości, o religii. Problem jednak jest w tym, że są tej dyskusji pewne granice wyznaczane przez prawo – odpowiadał Krzysztof Bosak (Młodzież Wszechpolska).

Redakcja 24 godziny
date_range 26 lutego 2017 schedule 09:50