24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Michał Warciński zastąpi Andrzeja Rzeplińskiego

Zmiany w Trybunale Konstytucyjnym

Dotychczasowy prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński odchodzi ze stanowiska. We wtorek ostatni raz pod jego przewodnictwem odbyła się rozprawa Trybunału. Podczas nocnego bloku głosowań w Sejmie w środę wybrano nowego sędziego na jego miejsce.

Kadencja prof. Rzeplińskiego oficjalnie zakończy się w najbliższy poniedziałek. Jego miejsce zajmie dr Michał Warciński, który był jedynym kandydatem do składu sędziowskiego (zgłosiło go Prawo i Sprawiedliwość).

Dr Warciński, po odebraniu prezydenckiej nominacji, rozpocznie 9-letnią kadencję. Zajmie stanowisko sędziego zwolnione przez Andrzeja Rzeplińskiego. Na ogłoszenie nowego prezesa poczekamy jeszcze co najmniej kilka tygodni.

Więcej w materiale „24 godzin”.

(„24 godziny”)

pis

Andrzej Rzepliński

Michał Warciński

Trybunał Konstytucyjny

TK

prawo i sprawiedliwość

Redakcja 24 godziny
date_range 15 grudnia 2016 schedule 20:53

Prezes PiS udał się na spotkanie z przedstawicielami swojej partii w Łodzi. Przy tej okazji udzielił wywiadu jednej z lokalnych stacji radiowych. Zapytany o protesty KOD-u odpowiedział: „Patrząc na twarze tych osób, obawiam się, że niektórzy z nich byli pracownikami dawnych organów bezpieczeństwa. Widać tam też trochę twarzy osób specjalnej troski”.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 stycznia 2017 schedule 10:57