24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Michał Majewski: media są w kryzysie

Były dziennikarz, który ujawnił tzw. taśmy kelnerów

– Mam wrażenie, że zrobiłem już to, co miałem do zrobienia w dziennikarstwie – powiedział w rozmowie z Tomaszem Sekielskim Michał Majewski, były dziennikarz, który ujawnił tzw. taśmy kelnerów. – Media są w jakimś kryzysie, nie ukrywajmy tego – dodał Majewski, który podkreślił, że „dzisiaj dziennikarze są po jednej albo po drugiej stronie sporu”.

– Na pewno mnie to wkurza, że mamy do czynienia z tzw. dziennikarstwem tożsamościowym, to znaczy że trzeba tkwić w jednym albo drugim okopie i rzucać z tych okopów granatami – przyznał gość Tomasza Sekielskiego, który zaznaczył, że nie tak postrzegał dziennikarstwo w latach 90.

– Tak mnie uczono, że trzeba patrzeć jednym i drugim na ręce – dodał Michał Majewski. W opinii gościa Nowa TV, jest miejsce na tzw. dziennikarstwo tożsamościowe jedna, powinno być też miejsce na dziennikarstwo, które cechuje obiektywizm.

Czytaj także: Marek Falenta usłyszał wyrok

– Nagrań jest bardzo dużo - jest ich zdaje się kilkadziesiąt, nagrano kilkaset osób. Od czasu do czasu skapują kolejne nagrania albo ich fragmenty – mówił Majewski.

– Można spodziewać się tego, że będziemy mieć do czynienia z upublicznianiem kolejnych nagrań – dodał były dziennikarz.

(„Teraz ja!”)

pis

teraz ja!

Michał Majewski

taśmy prawdy

Platforma Obywatelska

nagranie

tomasz sekielski

Redakcja 24 godziny
date_range 19 czerwca 2017 schedule 09:22