24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Miasta walczą o mieszkańców. W Sosnowcu dają samochód

Walka o pieniądze z PIT

Wielkimi krokami zbliża się rozliczenie podatkowe. Urzędy Miast wystartowały z kampaniami promocyjnymi zachęcającymi do rozliczania PIT-u w danym mieście. W Sosnowu do wygrania samochód.

Dla miasta, każdy nowy podatnik to dodatkowe pieniądze do budżetu. W Sosnowcu urzędnicy przyznają, że z roku na rok jest coraz mniej podatników i w ostatnich latach ubyło ich kilka tysięcy. Coraz mniej jest też przedsiębiorców, od tych mały po największe zakłady produkcyjne.

Miasto robi co może, żeby to zmienić. W mieście zorganizowano loterię, w której do wygrania jest samochód osobowy. W losowaniu można wziąć udział dopiero po rozliczeniu deklaracji podatkowej w sosnowieckim urzędzie skarbowym.

Obecnych mieszkańców i nowych podatników regularnie prezentami w loterii kusi na przykład Wrocław i Rzeszów. Z kolei Warszawa postawiła na kampanię edukacyjną, prezentującą jak dużo można zrobić z pieniędzy podatników. Ci rozliczający się w stolicy mają na przykład dodatkowe punkty w rekrutacji do żłobka czy przedszkola lub tańsze bilety komunikacji miejskiej.

(„24 godziny”)

24 godziny

finanse

pit

Redakcja 24 godziny
date_range 26 listopada 2016 schedule 21:43