24h online
Mgła sparaliżowała warszawskie lotniska źródło: TOMASZ RADZIK/SE/EAST NEWS

Mgła sparaliżowała warszawskie lotniska

Widoczność była bliska zeru

W piątek od rana stolica spowita jest gęstą mgłą. Warunki atmosferyczne szczególnie dają się we znaki stołecznym lotniskom. Okęcie odwołało już sześć lotów, a opóźnienia sięgają godziny. Loty z Modlina zostały przekierowane do portu im. F. Chopina.

Mgła może się utrzymać do godziny 13.00 - poinformowało Lotnisko Chopina na Twitterze.

Także widoczność na warszawskich drogach jest bardzo ograniczona, do tego dochodzi marznąca mgła, która powoduje słabą przyczepność nawierzchni. Służby apelują o ostrożną jazdę.

Mieszkańcy stolicy są dodatkowo zaniepokojeni. W czwartek pojawiła się informacja, że normy smogowe w Warszawie zostały przekroczone o 300 proc. Warszawiacy zastanawiają się czy to, co wisi nad ich miastem, to zjawisko atmosferyczne czy toksyczne opary.

(SE.pl, Twitter)

Warszawa

samolot

lotnisko

mgła

utrudnienia

Redakcja 24 godziny
date_range 25 listopada 2016 schedule 12:01
Gen. Koziej: wygwizdanie Lecha Wałęsy to plama całej wizyty Trumpa
Echa przemówienia prezydnta USA

– Bardzo się tym smucę, że partia rządząca zdecydowała się ściągnąć swoich działaczy z Polski po to, żeby gwizdali, wrzeszczeli na swoich przeciwników politycznych na oczach świata – mówił w programie „Więc jak?” w Nowa TV gen. Stanisław Koziej. W jego ocenie prezydent USA Donald Trump przyleciał do Polski „wyłącznie po to, żeby zrealizować swoje interesy”.

Redakcja 24 godziny
date_range 7 lipca 2017 schedule 09:55