24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Metoda na raka? „Trzeba podejmować dalekosiężne, mądre decyzje”

Prof. dr hab. Cezary Szczylik gościem „Tu i teraz”

Według badań, w ciągu najbliższych 10 lat liczba chorych na raka w Polsce przekroczy milion. – Problemem polskim jest to, że my tracimy myślę, że ok 20-30 tys. chorych rocznie, ludzi - ojców, matek – ocenił w programie „Tu i teraz” prof. dr hab. Cezary Szczylik z Wojskowego Instytutu Medycznego.

W ocenie gościa Marka Czyża, fakt śmierci ogromnej liczby chorych na raka, jest starannie przemilczany zwłaszcza przez klasę polityczną. – Konfrontując się z taką tragedią trzeba podejmować dalekosiężne, mądre decyzje na które tej klasy politycznej, którą dzisiaj mamy, kompletnie nie stać – ocenił prof. Szczylik.

– Muzeum Marszałka Piłsudskiego kosztuje 204 mln zł. Nowocześnie wyposażona klinika, którą w tej chwili kończymy budować, kosztuje - łącznie z akceleratorami i komputerami - 130 mln zł – wyliczał gość Nowa TV.

– To jest tylko kwestia tego, o co nam w tym dzisiejszym życiu chodzi. Czy dbamy o żywych, dbamy o to, żeby żyli dobrze, żeby byli dobrze wykształceni, bo przyszłością tego narodu jest zdrowe i dobrze wykształcone społeczeństwo – dodał prof. Szczylik.

– To, czego nam brakuje dramatycznie, to jest przede wszystkim brak pieniędzy dla personelu, na godziwe płace dla salowych, dla pielęgniarek, dla lekarzy – mówił ekspert programu „Tu i teraz”.

(„Tu i teraz”)

leczenie

Tu i teraz

nfz

służba zdrowia

nowotwór

rak

Redakcja 24 godziny
date_range 12 stycznia 2017 schedule 08:25
„Paprykarz”: przez te 500 plus nie ma ludzi do pracy
To on zapytał Donalda Tuska „jak żyć?”

– Mimo tego, że Polacy dostali takie to szumne 500 plus, na wsi nie słychać jakiegoś zachwytu z tego tytułu – ocenił Stanisław Kowalczyk, szerzej znany jako „Paprykarz”. Gość Nowa TV zasłynął pytaniem „Panie premierze, jak żyć?”, które zadał kilka lat temu Donaldowi Tuskowi. – Przez te 500 plus nie ma ludzi do pracy – dodał gość Marka Czyża. Stanisław Kowalczyk podkreślił, że takiego rozdźwięku poglądów i takiej agresji w społeczeństwie, nie było od dawna.

Redakcja 24 godziny
date_range 26 lipca 2017 schedule 09:03