24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Matka przyniosła do szpitala martwą 4-latkę

Co się stało w Łodzi?

Prokuratura bada sprawę śmierci dziewczynki, którą we wtorek przyniosła do Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego jej matka. Dziecko miało liczne obrażenia, wskazujące na to, że mogło być ofiarą przemocy. Kobieta twierdziła, że 4-latka spadła z huśtawki.

Kobieta z dzieckiem na ręku zjawiła się na pogotowiu 6 grudnia po południu. Twierdziła, że dziewczynka spadła z huśtawki, ale personel szpitala zauważył na jej ciele liczne obrażenia. Wskazywały one na ciężkie pobicie. W chwili przybycia na pogotowie dziewczynka już nie żyła.

Lekarz sądowy, który badał dziecko, stwierdził, że do zgonu mogło dojść nawet na kilka godzin przed przywiezieniem dziecka do szpitala.

W czasie oględzin mieszkania na ścianach, poduszce i ubrankach dziecka znaleziono ślady przypominające krew. Matka 4-latki i jej konkubent, z którym mieszkały od kilku miesięcy na łódzkich Bałutach, zostali zatrzymani przez policję. Obydwoje byli trzeźwi.

Decyzja prokuratury do czwartku

Rzecznik łódzkiej prokuratury poinformował, że w Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi odbędzie się sekcja zwłok dziecka. Dopiero po ustaleniu wyników będzie można ustalić, jak doszło do obrażeń i co było przyczyną śmierci dziecka.

Matka zmarłej dziewczynki ma jeszcze jedno dziecko, jednak nie sprawuje nad nim opieki. Jak się okazało, obecnie jest w ciąży.

Prokuratura podejmie decyzję o do zatrzymanych najpóźniej do czwartku.

(lodz.eskainfo.pl)

czterolatka

łódź

dziewczynka

śmierć

Redakcja 24 godziny
date_range 7 grudnia 2016 schedule 20:09
Zmarł Janusz Głowacki.
Miał 79 lat.

Janusz Głowacki był znanym dramaturgiem, prozaikiem, autorem scenariuszy filmowych. Został nagrodzony prestiżowymi nagrodami literackimi, m.in. American Theatre Critics Association Award. O jego śmierci poinformowała żona, Olena Leonenko-Głowacka.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 sierpnia 2017 schedule 16:48