24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Matka przepijała 500 plus. Straciła dzieci

Kobieta została przyłapana kolejny raz

Matce ze Świebodzic na Dolnym Śląsku odebrano czwórkę dzieci. Powód? Kobieta już drugi raz została przyłapana na opiece nad swoimi pociechami po alkoholu. Pieniądze na trunki brała m. in. z rządowej pomocy w ramach 500 plus.

Wiadomo, że najmłodsze z dzieci 36-letniej kobiety ma zaledwie kilka miesięcy. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszych losach czwórki rodzeństwa.

36-letnia matka mogła liczyć na ok. 6 tys. zł zasiłku od państwa – na taką kwotę składały się m. in. pieniądze z 500 plus oraz tzw. becikowego.

Czytaj także: Na co wydajemy pieniądze z 500 plus?

To niepierwsza wpadka mieszkanki Świebodzic. Podobna sytuacja miała już miejsce w marcu, kiedy to pracownik MOPS wezwał do jej domu policję. Okazało się, że matka opiekowała się swoimi dziećmi będąc pod wpływem alkoholu. Kobieta dostała nadzór kuratora, po wyjściu z izby wytrzeźwień udała się jednak do swoich dzieci, które nie zostały od niej odseparowane.

– Dzięki działaniom kuratora prowadzone jest teraz postępowanie w zakresie zmiany władzy rodzicielskiej – przyznaje Agnieszka Połyniak, sędzia Sądu Okręgowego w Legnicy w rozmowie z ESKA INFO Wrocław.

To właśnie kurator wykrył pod koniec czerwca, że matka kolejny raz opiekuje się dziećmi po wypiciu alkoholu. Sąd wydał zarządzenie tymczasowe o odebraniu dzieci 36-latce. Dwójka najmłodszych trafiła do rodziny zastępczej, starszymi zajmują się ojciec biologiczny i kurator.

(wroclaw.eska.pl)


 

500 plus

dzieci

alkohol

Redakcja 24 godziny
date_range 13 lipca 2017 schedule 20:50