24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Matka poparzonej dziewczynki nie trafi za kraty

Sąd uznał, że doszło do nieszczęśliwego wypadku

Poprawia się stan zdrowia 5-letniej Nikoli. Dziewczynka z Gryfic trafiła do szpitala w Szczecinie z rozległymi oparzeniami ciała. To konsekwencje tego, że matka wykąpała ją w gorącej wodzie. Prokuratura prowadzi postępowanie wobec 29-letniej kobiety. Za narażenie zdrowia dziecka grozi jej do 5 lat więzienia, podejrzana nie trafi jednak do aresztu.

Pod koniec ubiegłego tygodnia do szpitala w Szczecinie zgłosiła się matka wraz z poparzoną córką. Okazało się, że 5-letnia dziewczynka została wykąpana we wrzącej wodzie.

Dziecko ma poparzenia nóg, krocza oraz pośladków, jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Śledczy ustalili, że 29-latka miała ponad dwa promile alkoholu. Usłyszała już zarzuty, może odpowiedzieć za narażenia dziecka na ciężki uszczerbek na zdrowiu oraz nieudzielenie pomocy córce.

Czytaj także: W Kijowie przyszło na świat wyjątkowe dziecko

Prokurator chciał, aby matka dziewczynki trafiła na dwa miesiące do aresztu, jednak w poniedziałek sąd w Gryficach zadecydował, że tak się nie stanie. Według sądu do zdarzenia doszło w następstwie wypadku – podało RMF FM.

(SE.pl)

prokuratura

Gryfice

poparzenie

wrzątek

alkohol

sąd

wypadek

Redakcja 24 godziny
date_range 13 marca 2017 schedule 21:08