24h online
Marszałkowi Kuchcińskiemu grozi wyrok? źródło: MAREK ZIELINSKI / SE / EAST NEWS

Marszałkowi Kuchcińskiemu grozi wyrok?

Nowoczesna zawiadamia prokuraturę

Partia Ryszarda Petru zapowiedziała, że złoży wniosek do prokuratury ws. załamania wielu przepisów przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Piątkowe wydarzenia w Sejmie zapoczątkowały serię protestów obywateli, którzy nie godzą się na ograniczenie wolności mediów w gmachu Parlamentu. Podczas obrad poseł Michał Szczerba z PO wyciągnął kartkę z napisem „Wolne Media w Sejmie”, za co został usunięty z sali.

Marszałek Sejmu miał tego dnia wielokrotnie łamać przepisy. Jak donosi serwis OKO.press, Kuchcińskiemu grozi do trzech lat więzienia.

„Marszałek Sejmu po przeniesieniu obrad do Sali Kolumnowej nie wpuścił do niej mediów, ograniczył dostęp posłom opozycji, nie pozwolił składać wniosków i zablokował ich poprawki w głosowaniu. To złamanie szeregu zapisów Regulaminu Sejmu, za co marszałek może zostać pociągnięty do odpowiedzialności - nawet karnej. Opozycja zapowiada wnioski do prokuratury” - czytamy na stronie OKO.press.

Złożenie wniosku do prokuratury zapowiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz z partii Nowoczesna. Ryszard Petru stwierdził zaś, że jeśli PiS nie zmieni obranej drogi, odbędą się przedterminowe wybory.

(se.pl, OKO.press)

demonstracje

parlament

sejm

Marszałek

protesty

Marek Kuchciński

Redakcja 24 godziny
date_range 18 grudnia 2016 schedule 09:32
Politycy o uczczeniu… 100. rocznicy objawień fatimskich
Czy miały wpływ na losy Polski?

Sejmowa komisja kultury i środków masowego przekazu przyjęła projekt uchwały w sprawie uczczenia setnej rocznicy objawień fatimskich. Nie wszyscy doznali wystarczającej iluminacji – były też bowiem głosy krytyczne – ale w głosowaniu straciły na wadze. Projekt przeszedł i tylko gdzieś w powietrzu zastygło pytanie: czy sejmowa uchwała może sankcjonować cuda? Katolicka mądrość podpowiada: nie chodzi o cuda, a o wpływ objawień na historię.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 16:41