24h online
Marszałkowi Kuchcińskiemu grozi wyrok? źródło: MAREK ZIELINSKI / SE / EAST NEWS

Marszałkowi Kuchcińskiemu grozi wyrok?

Nowoczesna zawiadamia prokuraturę

Partia Ryszarda Petru zapowiedziała, że złoży wniosek do prokuratury ws. załamania wielu przepisów przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Piątkowe wydarzenia w Sejmie zapoczątkowały serię protestów obywateli, którzy nie godzą się na ograniczenie wolności mediów w gmachu Parlamentu. Podczas obrad poseł Michał Szczerba z PO wyciągnął kartkę z napisem „Wolne Media w Sejmie”, za co został usunięty z sali.

Marszałek Sejmu miał tego dnia wielokrotnie łamać przepisy. Jak donosi serwis OKO.press, Kuchcińskiemu grozi do trzech lat więzienia.

„Marszałek Sejmu po przeniesieniu obrad do Sali Kolumnowej nie wpuścił do niej mediów, ograniczył dostęp posłom opozycji, nie pozwolił składać wniosków i zablokował ich poprawki w głosowaniu. To złamanie szeregu zapisów Regulaminu Sejmu, za co marszałek może zostać pociągnięty do odpowiedzialności - nawet karnej. Opozycja zapowiada wnioski do prokuratury” - czytamy na stronie OKO.press.

Złożenie wniosku do prokuratury zapowiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz z partii Nowoczesna. Ryszard Petru stwierdził zaś, że jeśli PiS nie zmieni obranej drogi, odbędą się przedterminowe wybory.

(se.pl, OKO.press)

demonstracje

parlament

sejm

Marszałek

protesty

Marek Kuchciński

Redakcja 24 godziny
date_range 18 grudnia 2016 schedule 09:32
Sejmowe komisje prostą drogą do sławy
Zdania, które przeszły do historii

Różnie bywa z tym, co ostatecznie ustalają sejmowe komisje śledcze, ale za to bywają bogatym źródłem rozrywki. Polityczne widowisko przynosi zaskakujące zwroty akcji, do języka wnosi nowe zwroty i ma swoje gwiazdy. Zaczęło się od słynnej komisji Rywina… ale z pionowych i poziomych korytarzy, czerwonych skarpetek, przedziwnych pytań i zachowań posłów śledczych śmiejemy się do dziś. Komisja ds. Amber Gold też miewa momenty. Poseł Marek Suski m. in. za sprawą swojej „carycy” ma spore szanse zapisać się w historii, ale pewnie nie tak, jakby sobie tego życzył.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 czerwca 2017 schedule 16:50