24h online
Mariusz Muszyński wiceszefem TK źródło: TOMASZ RADZIK/SE/EAST NEWS

Mariusz Muszyński wiceszefem TK

Julia Przyłębska ma nowego zastępcę

Trybunał Konstytucyjny ma nowego wiceprezesa – został nim sędzia Mariusz Muszyński. Nowy wiceprezes w Trybunale zasiada od 2015 roku, jednak do orzekania został dopuszczony w grudniu 2016 roku. Od teraz będzie zastępcą prezes Julii Przyłębskiej.

Sędzia Muszyński odebrał w czwartek popołudniu powołanie z rąk Andrzeja Dudy. Uroczystość miała miejsce w Pałacu Prezydenckim.

Czytaj także: Prezes SN została wybrana nielegalnie?

Nowy wiceprezes Trybunału jest doktorem prawa toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W przeszłości pracował także w resorcie spraw zagranicznych.

Wokół kandydatury Muszyńskiego do TK narosło wiele kontrowersji. według doniesień prasowych miał on w przeszłości pracować dla Urzędu Ochrony Państwa, co zataił w oficjalnych dokumentach.

(„24 godziny”)

sędzia

Trybunał Konstytucyjny

Julia Przyłębska

Mariusz Muszyński

Redakcja 24 godziny
date_range 6 lipca 2017 schedule 15:23
Jest decyzja Sądu Najwyższego ws. Kamińskiego
Sprawa zostaje w Trybunale

Mariusz Kamiński może być na razie spokojny. Sąd Najwyższy zawiesił postępowanie kasacyjne byłego szefostwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sędziowie podjęli taką decyzję, ponieważ w sprawie Kamińskiego toczy się już postępowanie w Trybunale Konstytucyjnym i chcą poczekać na jego rozstrzygnięcie.

Redakcja 24 godziny
date_range 1 sierpnia 2017 schedule 15:11