24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Marek Magierowski opuszcza Kancelarię Prezydenta

Dymisja została przyjęta

Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta i rzecznik prezydenta Marek Magierowski złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska – poinformował w piątek portal wpolityce.pl. Dymisja została przyjęta. Na stanowisku rzecznika Andrzeja Dudy Magierowskiego zastąpi poseł PiS Krzysztof Łapiński.

Na stanowisku rzecznika Andrzeja Dudy Marka Magierowskiego zastąpi poseł PiS Krzysztof Łapiński. Według nieoficjalnych informacji ma on otrzymać nominację na sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta.

Po ostatniej, przeprowadzonej w piątek konferencji prasowej Magierowski zapewnił Dudę, „że może liczyć na moją pomoc i wsparcie, zawsze i wszędzie tam, gdzie uzna to za stosowne”.

Marek Magierowski objął funkcję dyrektora biura prasowego Kancelarii Prezydenta w grudniu 2015 roku, zastępując Katarzynę Adamiak-Sroczyńską. Wcześniej pracował w KPRP jako ekspert ds. dyplomacji publicznej, współpracując przy tym z Biurem Prasowym i Biurem Spraw Zagranicznych kancelarii.

Czytaj także: Spór wokół propozycji Andrzeja Dudy

Magierowski jako dziennikarz i publicysta specjalizował się w tematyce międzynarodowej.

Oficjalnym powodem odejścia były względy rodzinne. Mówi się jednak, że na decyzję Magierowskiego mogła mieć wpływ polemika, jaką ostatnio odbył z rzeczniczką PiS, Beatą Mazurek.

(SE.pl, pap.pl)

rzecznik prasowy

Krzysztof Łapiński

marek magierowski

kancelaria prezydenta

Andrzej Duda

Redakcja 24 godziny
date_range 5 maja 2017 schedule 21:44