24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Marek Falenta usłyszał wyrok

Sąd ukarał go za tzw. aferę podsłuchową

Biznesmen Marek Falenta został w czwartek skazany na 2 lata i 6 miesięcy więzienia za aferę podsłuchową. To kara znacznie surowsza niż ta, o którą wnioskowała prokuratura.

Jak przypomina portal SE.pl, prokurator chciał półtora roku więzienia w zawieszeniu i kary grzywny dla biznesmena za nielegalne nagrywanie w warszawskich restauracjach rozmów najważniejszych osób w państwie.

Sąd zdecydował się odstąpić od ukarania więzieniem kelnera Łukasza N., który ma wpłacić grzywnę w wysokości 50 tys. zł na cele społeczne. Drugi kelner, Konrad Lassota, został skazany na karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu i karę grzywny.

Przypomnijmy, że nagrania w warszawskich restauracjach (Sowa i Przyjaciele, Amber Room) powstały od lipca 2013 do czerwca 2014. To ich upublicznienie sprawiło, że rząd Donalda Tuska zachwiał się w posadach, a premierem została Ewa Kopacz. Na nagraniach zarejestrowane zostały głosy czołowych polityków i znanych biznesmenów.

Więcej w materiale wideo „24 godzin”.

(SE.pl)

wyrok

sąd

podsłuchy

Marek Falenta

afera podsłuchowa

Donald Tusk

Redakcja 24 godziny
date_range 29 grudnia 2016 schedule 20:40
Sejmowe komisje prostą drogą do sławy
Zdania, które przeszły do historii

Różnie bywa z tym, co ostatecznie ustalają sejmowe komisje śledcze, ale za to bywają bogatym źródłem rozrywki. Polityczne widowisko przynosi zaskakujące zwroty akcji, do języka wnosi nowe zwroty i ma swoje gwiazdy. Zaczęło się od słynnej komisji Rywina… ale z pionowych i poziomych korytarzy, czerwonych skarpetek, przedziwnych pytań i zachowań posłów śledczych śmiejemy się do dziś. Komisja ds. Amber Gold też miewa momenty. Poseł Marek Suski m. in. za sprawą swojej „carycy” ma spore szanse zapisać się w historii, ale pewnie nie tak, jakby sobie tego życzył.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 czerwca 2017 schedule 16:50