24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Marek Falenta usłyszał wyrok

Sąd ukarał go za tzw. aferę podsłuchową

Biznesmen Marek Falenta został w czwartek skazany na 2 lata i 6 miesięcy więzienia za aferę podsłuchową. To kara znacznie surowsza niż ta, o którą wnioskowała prokuratura.

Jak przypomina portal SE.pl, prokurator chciał półtora roku więzienia w zawieszeniu i kary grzywny dla biznesmena za nielegalne nagrywanie w warszawskich restauracjach rozmów najważniejszych osób w państwie.

Sąd zdecydował się odstąpić od ukarania więzieniem kelnera Łukasza N., który ma wpłacić grzywnę w wysokości 50 tys. zł na cele społeczne. Drugi kelner, Konrad Lassota, został skazany na karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu i karę grzywny.

Przypomnijmy, że nagrania w warszawskich restauracjach (Sowa i Przyjaciele, Amber Room) powstały od lipca 2013 do czerwca 2014. To ich upublicznienie sprawiło, że rząd Donalda Tuska zachwiał się w posadach, a premierem została Ewa Kopacz. Na nagraniach zarejestrowane zostały głosy czołowych polityków i znanych biznesmenów.

Więcej w materiale wideo „24 godzin”.

(SE.pl)

wyrok

sąd

podsłuchy

Marek Falenta

afera podsłuchowa

Donald Tusk

Redakcja 24 godziny
date_range 29 grudnia 2016 schedule 20:40
Groźny pedofil na wolności. Nie ma dla niego więzienia!
28-latek zgwałcił dziecko po wyjściu zza krat

Pedofil, który po wyjściu z więzienia znów zgwałcił dziecko nie trafi ponownie za kraty. Nie znaleziono dla niego odpowiedniego więzienia. Zwyrodnialec jeździ na wózku – w krzywdzeniu dzieci jednak mu nie przeszkadza. Sąd tłumaczy, że w całej Polsce nie ma zakładu karnego w którym można zamknąć chorego na stwardnienie rozsiane. Przestępca ze Świdnicy pozostaje więc na wolności. Mężczyzna był już skazany za pedofilię, wyszedł przed końcem wyroku i zgwałcił pięcioletniego chłopca. Nagrał to i zamieścił w sieci. Z okien swojego mieszkania ma widok na... plac zabaw.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 sierpnia 2017 schedule 16:07