24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Mamy powrót do sądów ludowych”

Sprawa józefa Piniora

Nie milkną echa sprawy zatrzymania Józefa Piniora. Byłego senatora i działacza „Solidarności” podejrzanego o przyjęcie łapówki. W ocenie gości programu „Proste pytanie” sprawa jest polityczna i wypowiedzi Ministra Sprawiedliwości to „powrót do sądów ludowych”.

Byłego senatora, Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w miniony czwartek. Po usłyszeniu zarzutów przyjęcia łapówki, Pinior nie przyznał się do winy. Duże oburzenie wśród osób związanych z „Solidarnością” wywołał wniosek o areszt. Sąd ostatecznie nie przychylił się do wniosku prokuratury, a nawet poddał w wątpliwość dotychczas zgromadzony materiał dowodowy.

Oliwy do ognia dolał Zbigniew Ziobro. Minister Sprawiedliwość zapowiedział, że ujawni część materiałów dowodowych. - Albo ustaną ataki na prokuraturę, albo ujawnię materiał dowodowy, a Polska oceni i Piniora i sąd – powiedział polityk.

W ocenie gości programu „Proste pytanie” to powrót do lat 2005-2007, kiedy resortem sprawiedliwości również kierował Ziobro i dochodziło do spektakularnych zatrzymań m.in. byłej posłanki PO Beaty Sawickiej, podejrzewanej o przyjęcie łapówki, a po kilku latach oczyszczonej z zarzutów.

- Jeśli dodamy do tego jeszcze wypowiedź Pana Ziobry, który wychodzi i mówi, że będzie pokazywał dowody, żeby każdy mógł sobie ferować wyrok to mamy jednak powrót do sadów ludowych – stwierdził poseł Marcin Kierwiński (PO). Jak dodał, Ziobro rzuci część materiału dowodowego, tak przygotowanego, żeby nie było to pokazywane w dobrym świetle dla Józefa Piniora.

(„Proste pytanie”)

cba

proste pytanie

prokuratura

program publicystyczny

Józef Pinior

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 4 grudnia 2016 schedule 09:29