24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Mama Piotra Żyły: on zawsze jest dobrze nastawiony

Przed konkursem na dużej skoczni w Lahti

Nasi skoczkowie pilnie trenują przed czwartkowym konkursem na dużej skoczni w Lahti. Kamil Stoch skoczył najdalej, Maciej Kot w jednej z serii był trzeci, a Piotr Żyła dziewiąty. Co do formy tego ostatniego wątpliwości nie ma jego mama, pani Ewa: – On zawsze jest dobrze nastawiony. Czasami się za bardzo napala, ale ogólnie jest zawsze taki sam, czyli wesoły – mówiła „24 godzinom”.

– Przeważnie jest tak, ze jak są zawody, to mamy barek i przychodzą goście, więc trzeba być w pracy. Jest to ciężko pogodzić, ale jakoś godzimy – opowiadała Nowej TV Ewa Żyła, mama jednego z najlepszych polskich skoczków.

Jak przyznała, podczas zawodów nie kontaktuje się z synem, bo ten musi mieć spokój. – Przyjedzie, to powie, jak było. Poza tym w internecie się dowiadujemy – wyjaśniła.

W konkursie indywidualnym na normalnej skoczni w Lahti wzięło udział w ubiegłą sobotęczterech Polaków: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki Maciej Kot. Niestety, żaden nie stanął na podium. Już w czwartek Biało-Czerwoni będą mieli okazję się odegrać. Wówczas powalczą o medale MŚ na dużej skoczni.

Czytaj także: SKOCZKOWIE NA NAJWYŻSZYM STOPNIU PODIUM W WILLINGEN

Dzisiaj nasza drużyna jest na pierwszym miejscu klasyfikacji Pucharu Narodów, więc kibice na nich liczą. Konkurs drużynowy w Lahti już w sobotę. Na Mistrzostwach Świata to będzie ostatnia szansą na medale dla skoczków.

Z mamą Piotra Żyły odnośnie do wywierania presji na zawodników zgadza się weteran skoków Adam Małysz. – To nie jest to taki proste, chciałbym przestrzec wszystkich, żeby za bardzo nie wywierać presji na drużynę. Oni doskonale wiedzą co mają robić – podkreślał.

(„24 godziny”)

Piotr Żyła

mistrzostwa

Mistrzostwa Świata

lahti

skoki narciarskie

skoczkowie

Redakcja 24 godziny
date_range 27 lutego 2017 schedule 21:34
Lekkoatleci wracają z Londynu z podniesionym czołem
Zdobyli osiem medali

To był piękny turniej dla polskich lekkoatletów i kibiców. Biało-czerwoni osiągnęli w Londynie swój najlepszy wynik w historii występów na Mistrzostwach Świata, zdobywając osiem medali, w tym dwa złote. Dominację potwierdzili w rzucie młotem Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek. Oboje zdobyli swoje trzecie złote medale mistrzostw świata w karierze i zgodnie powtarzają jednak – to nie koniec.

Redakcja 24 godziny
date_range 14 sierpnia 2017 schedule 16:02