24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Małżeństwo z Poznania śpi na ulicy

Zostali wyrzuceni z poprzedniego mieszkania

Państwo Stachowiacy mieli opuścić poprzednie mieszkanie tylko tymczasowo, ze względu na remont, który zaplanowali właściciele lokalu. Okazało się, że nie mogą do niego wrócić. Od dwóch miesięcy mieszkają między straganami na Rynku Wielkopolskim.

Małżeństwo początkowo szukało schronienia w hotelach, środkach i noclegowniach. Ostatecznie zamieszkali na poznańskim targowisku i czekają na lokal socjalny.

Pani Anna ma problemy z poruszaniem się, dlatego to jej mąż każdego dnia dopytuje w okolicy o miejsce, w którym mogliby zamieszkać.

Pracownicy socjalni sugerują, że para może znaleźć pomoc w ośrodku dla bezdomnych, jednakże tam, ze względu na panujące zasady musieliby zostać rozdzieleni. Małżeństwo nie chce się na to zgodzić.

Rodzina nadal szuka dachu nad głowa, a pani Anna nie może się doczekać kiedy znowu będzie mogła się położyć w prawdziwym łóżku i napić gorącej herbaty.

Czytaj także: Dramat niepełnosprawnego małżeństwa. 

Urzędnicy twierdza, że udało się przyspieszyć sprawę państwa Stachowiaków i rodzina otrzyma mieszkanie, gdy tylko skończy się w nim remont. Przekazanie lokalu zostało zaplanowane na 11 lipca.

("24 godziny")

bezdomni

poznań

lokal socjalny

Redakcja 24 godziny
date_range 1 lipca 2017 schedule 14:59