24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Mała Syryjka poruszyła serca internautów

„Jeśli umrzemy, mówcie o tych 200 tys. ludzi, którzy zostali”

Konflikt w Aleppo codziennie pochłania życie setek osób, w tym niewinnych dzieci. Jednym z symboli cierpienia najmłodszych mieszkańców Aleppo stała się 7-letnia dziewczynka Bana Al Ahmed.

Kreml informuje o nadzwyczajnych postępach syryjskiej armii w Aleppo. Francja chce nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie oblężonego miasta. Sytuacja na miejscu jest tragiczna, a na konflikcie, w który zamieszane są wielkie mocarstwa najbardziej cierpi ludność cywilna i bezbronne dzieci.

Losy Bany Al Ahmed, symbolu dzieci z Aleppo, można śledzić na Twitterze. Konto dziewczynki prowadzi jej matka Fatemah. W ciągu ostatnich dni na profilu pojawiły się dramatyczne wpisy matki i córki: „Teraz, pod ciężkimi bombardowaniami, to niemożliwe, żebyśmy przeżyli. Jeśli umrzemy, mówcie o tych 200 tys. ludzi, którzy wciąż są w mieście. Żegnajcie”.

W Aleppo bombardowane są szkoły i szpitale. Brakuje lekarzy pediatrów. Bilans ofiar rośnie z dnia na dzień. Wielkie mocarstwa rozgrywają swoje interesy kosztem ludności cywilnej, a w internecie pojawiają się kolejne apele najmłodszych o pomoc. Niestety sytuacja wciąż nie zmienia się na lepsze.

 

 

(„24 godziny”)

syria

aleppo

bomba

dziewczynka

Redakcja 24 godziny
date_range 29 listopada 2016 schedule 16:26
Bydgoszcz: 23-latek pobił córeczkę. Znęcał się też nad żoną
Dariuszowi W. grozi 10 lat więzienia

Czteromiesięczna Oliwia z Bydgoszczy trafiła z ciężkimi urazami do szpitala w listopadzie ubiegłego roku. Szybko wyszło na jaw, że sprawcą pobicia jest jej ojciec. Teraz okazuje się, że Dariusz W. znęcał się nie tylko nad córką, ale też nad żoną. Mężczyzna spędzi w areszcie kolejne trzy miesiące.

Redakcja 24 godziny
date_range 12 stycznia 2017 schedule 17:40