24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Mała Syryjka poruszyła serca internautów

„Jeśli umrzemy, mówcie o tych 200 tys. ludzi, którzy zostali”

Konflikt w Aleppo codziennie pochłania życie setek osób, w tym niewinnych dzieci. Jednym z symboli cierpienia najmłodszych mieszkańców Aleppo stała się 7-letnia dziewczynka Bana Al Ahmed.

Kreml informuje o nadzwyczajnych postępach syryjskiej armii w Aleppo. Francja chce nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie oblężonego miasta. Sytuacja na miejscu jest tragiczna, a na konflikcie, w który zamieszane są wielkie mocarstwa najbardziej cierpi ludność cywilna i bezbronne dzieci.

Losy Bany Al Ahmed, symbolu dzieci z Aleppo, można śledzić na Twitterze. Konto dziewczynki prowadzi jej matka Fatemah. W ciągu ostatnich dni na profilu pojawiły się dramatyczne wpisy matki i córki: „Teraz, pod ciężkimi bombardowaniami, to niemożliwe, żebyśmy przeżyli. Jeśli umrzemy, mówcie o tych 200 tys. ludzi, którzy wciąż są w mieście. Żegnajcie”.

W Aleppo bombardowane są szkoły i szpitale. Brakuje lekarzy pediatrów. Bilans ofiar rośnie z dnia na dzień. Wielkie mocarstwa rozgrywają swoje interesy kosztem ludności cywilnej, a w internecie pojawiają się kolejne apele najmłodszych o pomoc. Niestety sytuacja wciąż nie zmienia się na lepsze.

 

 

(„24 godziny”)

syria

aleppo

bomba

dziewczynka

Redakcja 24 godziny
date_range 29 listopada 2016 schedule 16:26