24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Magdalena Ż. przyznała, że została zgwałcona? [WIDEO]

Zagadkowy fragment nagrania

Pojawiają się nowe wątki w sprawie śmierci Polki w Egipcie. Wiele wskazuje na to, że podczas rozmowy z chłopakiem Magdalena Ż. powiedziała o dokonanym na niej gwałcie.

O tajemniczej śmierci Polki podczas wakacji z Egipcie mówi cała Polska. Niemal każdego dnia pojawiają się nowe znaki zapytania. Siostra zmarłej Magdaleny Ż. założyła na jednym z portali społecznościowych specjalną grupę, gdzie udostępniane są wszelkie materiały zebrane w sprawie.

Zdaniem wielu osób, na nagraniu rozmowy z chłopakiem, Magdalena na pytanie „co się stało?” odpowiada „zgwałcili mnie”.

Z drugiej strony, na filmie z monitoringu szpitala w Port Ghalib – do którego dotarł reporter „Super Expressu” i Nowa TV – widać, że to Magdalena najpierw ucieka, a potem zachowuje się agresywnie.

Czytaj także: Zagadkowa śmierć Polki w Egipcie

Ostatnia rozmowa dziewczyny z jej chłopakiem Markusem została nagrana i umieszczona w sieci. Internauci wychwycili w jej trakcie moment w którym dziewczyna ma mówić o gwałcie.

Nagranie ma 14 minut. Przeanalizowaliśmy je sekunda po sekundzie używając specjalistycznego sprzętu i oprogramowania. Mniej więcej w połowie nagrania, kilkusekundowy fragment wzbudził nasze podejrzenia. Co próbuje wyszeptać dziewczyna zachęcana przez chłopaka i dlaczego mówi z zaciśniętymi wargami?

Reporterzy „24 godzin” próbowali zadać te pytania prokuratorom z Jeleniej Góry. To oni prowadzą postępowanie w tej sprawie. Nasi dziennikarze chcieli wiedzieć czy śledczy badają kwestię ewentualnego gwałtu. Odpowiedzi nie udało się uzyskać. Wiadomo, że zbierany jest materiał dowodowy.

Prokuratorzy czekają także na dowody od egipskiej policji. Do tej pory nie planowali śledztwa w Egipcie.

Z dokumentacji medycznej wynika, że dziewczyna miała poważne obrażenia tylko po lewej stronie ciała. Może to wskazywać na to, że była nieprzytomna w momencie uderzenia o ziemię. Co oznaczałoby, że sama nie wyskoczyła przez okno.

(„24 godziny”)

samobójstwo

zabójstwo

śmierć

Magdalena Ż.

egipt

Redakcja 24 godziny
date_range 8 maja 2017 schedule 20:32