24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Magdalena Ż. ofiarą handlu ludźmi? Detektywi przekazują dane policji

Kobieta korzystała z pomocy poradni psychiatrycznej

Czy młoda Polka padła ofiarą handlarzy ludźmi? To kolejna teza, która pojawia się w sprawie tajemniczej śmierci Magdaleny Ż. w Egipcie. Prywatne biuro detektywistyczne twierdzi, że ma na to dowody i przekazuje je policji. Śledczy nie wyłonili jeszcze dominującej wersji, ale jeśli ustalenia detektywów zostaną potwierdzone, mogą być przełomem.

Handel pięknymi kobietami, pranie brudnych pieniędzy i siatka biznesowych powiązań. Tym, według detektywów, miała się zajmować grupa przestępcza, której ofiarą mogła być Magdalena Ż.

– Sprawa od początku była kierowana przez grupę przestępczą i ten wyjazd nie był ani prezentem, ani przypadkową sytuacją – mówi jeden z pracowników Biura Detektywistycznego Lampart.

Czytaj także: Magdalena Ż. próbowała odebrać sobie życie już wcześniej

Detektywi wytypowali 72 osoby, które mogą być zamieszane w proceder. Z Polski miały być przesyłane konkretne „zamówienia”, a przestępcy mieli wyszukiwać kobiety i wysyłać jr za granicę.

Tyle że eksperci mają inne zdanie w tej sprawie. Tezie o porwaniu może przeczyć fakt, że kobieta przez cały przebywała w hotelu i miała kontakt ze swoją rodziną. Przestępcy żerują raczej na młodszych osobach, szczególnie ze środowisk, w których się nie przelewa.

Handel ludźmi i psychoza

Detektywi mówią, że mają twarde dowody na to, że w sprawie polskiej turystki mogło dojść do handlu ludźmi. Ale w sprawie pojawiają się nowe wątki, obok których nie da się przejść obojętnie. Chodzi o problemy psychiczne Magdaleny Ż. Kobieta miała korzystać z pomocy poradni psychiatrycznej w miejscowości Sieniawka na Dolnym Śląsku. Być może jej problemy ze zdrowiem zaczęły się wcześniej niż na wyjeździe do Egiptu.

Czytaj także: Prokuratura dementuje pogłoski ws. śmierci Magdaleny Ż.

Według psychiatry, z którym rozmawiał reporter „24 godziny” mogło to być tak, że u Magdy Ż. ujawniła się pod wpływem różnych okoliczności, wcześniej istniejąca choroba.

Prokuratura oficjalnie nie wyklucza żadnej z hipotez.

(„24 godziny”)

psychoza

tezy

śmierć

Magdalena Ż.

detektyw

handel ludźmi

egipt

Redakcja 24 godziny
date_range 17 maja 2017 schedule 21:19