24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Macron za sankcjami wobec Polski

„Nie możemy tolerować kraju, który narusza zasady Unii”

Zwycięzca pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji zapowiedział, że poprze unijne sankcje dla Polski, ponieważ „naruszyła wszystkie zasady Unii”. Wypowiedź Emmanuela Macrona padła w wywiadzie dla francuskiego dziennika „Voix du Nord”, który ukazał się w czwartek.

Francuski polityk i pretendent do objęcia najwyższego stanowiska w kraju zapowiedział, że jeśli zostanie wybrany na prezydenta, w ciągu trzech miesięcy podejmie decyzje w sprawie nałożenia sankcji na Polskę.

„Nie możemy tolerować kraju, który w Unii Europejskiej rozgrywa różnice kosztów społecznych (kosztów pracy) i który narusza wszystkie zasady Unii” – stwierdził założyciel ruchu En Marche!. Macron dodał, że „nie ustąpi w żadnej kwestii”. „Ci, którzy tego nie zrozumieli, nie znają mnie” – zaznaczył.

Czytaj także: Francuzi wybierają. Macron i Le Pen przechodzą dalej

Polityk wyraził obiekcje nie tylko w stosunku do polskiej polityki, ale również węgierskiej. Według niego kwestie uchodźców, uniwersytetów czy wartości fundamentalnych w tych krajach nie zgadzają się z wizją Europy.

„Chcę, aby przypadkowi Polski przyjrzano się w sposób całościowy. I aby w kwestiach dotyczących praw i wartości Unii Europejskiej wprowadzono sankcje” – podkreślił Macron.

(pap.pl)

wybory prezydenckie

polska

Emmanuel Macron

wywiad

Francja

sankcje

Redakcja 24 godziny
date_range 28 kwietnia 2017 schedule 21:21