24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Macierewicz powinien zostać zdymisjonowany? [SONDAŻ]

Większość badanych nie ma wątpliwości

Szef resortu obrony nie ma wielu powodów do zadowolenia. W ministerstwie afera goni bowiem aferę. Czy premier Beata Szydło powinna pokazać Antoniemu Macierewiczowi czerwoną kartkę? Razem z portalem SE.pl zapytaliśmy o zdanie Polaków.

Perypetie Bartłomieja Misiewicza, konflikt z Jarosławem Kaczyńskim, dymisje w armii, brak odpowiedzi na listy prezydenta czy słowa Wacława Berczyńskiego o wykończeniu Caracalii – to tylko część kontrowersji związanych z działalnością Antoniego Macierewicza na stanowisku szefa Ministerstwa Obrony Narodowej.

Czytaj także: Misiewicz odchodzi z PiS i przeprasza

Wspólnie z portalem SE.pl postanowiliśmy zapytać rodaków czy Antoni Macierewicz powinien zostać zdymisjonowany przez premier Beatę Szydło.

Aż 66 proc. ankietowanych oceniło, że premier powinna usunąć Macierewicza ze swojego rządu. 12 proc. jest odmiennego zdania i nie chce zmian w resorcie obrony. 22 proc. respondentów nie ma zaś zdania.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 07-08.03.2017 roku na próbie 1040 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

(SE.pl)

antoni macierewicz

bartłomiej misiewicz

MON

ministerstwo obrony narodowej

sondaż

Redakcja 24 godziny
date_range 25 kwietnia 2017 schedule 21:47