24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Lublin: księża rozniosą ulotki od policji

Podczas kolędy

Już nie tylko wspólną modlitwę, błogosławieństwo czy Słowo Boże, ale i słowo od policji otrzymają wierni, którzy przyjmą duszpasterzy z kolędą. To wspólna akcja lubelskiej kurii i policji.

W formie ulotek, funkcjonariusze na ręce księży przekażą wskazówki dla mieszkańców Lublin z hasłami „chroń swoje życie” czy „bądź przezorny, a będziesz bezpieczny”. Komunikaty zachęcają do stosowania odblasków oraz ostrzegają seniorów przed oszustami.

- To nie są tylko słowa wypowiedziane na ambonie, ale też bezpośredni kontakt z osobą. Po drugie można też trochę podyskutować wzajemnie o takich rzeczach. I po trzecie ksiądz jest autorytetem i mamy nadzieję, że dzięki takim rzeczom te rady bardziej trafią do tych osób - podkomisarz Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

Do lubelskich parafii trafiło już blisko 10 tys. ulotek.

(„24 godziny”)

kolęda

policja

lublin

ksiądz

Redakcja 24 godziny
date_range 8 stycznia 2017 schedule 21:03

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu potwierdziła, że nieznany sprawca ostrzelał autobus miejski linii 95. Zabezpieczone ślady wskazują, że użyto w tym celu broni pneumatycznej. Na szczęście nikt nie ucierpiał, jednak pękła jedna z bocznych szyb pojazdu. Policja poszukuje sprawcy.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 czerwca 2017 schedule 09:56