24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Lisy uratowane z nielegalnej fermy

Zwierzęta trafiły w dobre ręce

17 lisów zostało uratowanych z nielegalnej fermy w Raciborsku koło Krakowa. Zwierzęta przetrzymywane były w ciasnych, małych klatkach, które uniemożliwiały lisom swobodne poruszanie się. Niektóre ze zwierząt były ranne.

Interwencje na miejscu hodowli Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami podejmowało już wcześniej. Ostatecznie zwierzęta z nielegalnej fermy futrzarskiej, która działała wespół z hodowlą owczarków niemieckich, udało się uratować w niedzielę 2 kwietnia.

Czytaj także: Psi detektyw z Elbląga ratuje cierpiące zwierzęta

Lisy przetrzymywane były w skrajnie złych warunkach. Właściciel hodowli chciał sprzedawać skóry zwierząt, ale okazało się to nieopłacalne, więc je porzucił. Jeden z nich próbował nawet odgryźć sobie łapę, ale weterynarze zdołali ją uratować.

Dzięki zaangażowaniu fundacji z całej Polski, zwierzęta mogą cieszyć się dziś nowym, bezpiecznym domem.

(„24 godziny”, RMF FM)


 


 

lisy

Raciborsko

nielegalna hodowla

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

ferma

zwierzęta

kraków

Redakcja 24 godziny
date_range 4 kwietnia 2017 schedule 21:22
Zmarł wyjątkowy burmistrz z Alaski
Rządził miastem 20 lat

Nie żyje burmistrz miejscowości Talkeetna na Alasce. Swoją funkcję sprawował przez 20 lat. Ale to nie przez imponujący urzędniczy staż wspominamy o włodarzu. Bardziej niezwykłe jest to, że burmistrz był... kotem. Może specjalnych samorządowych kompetencji Stubbs nie miał, ale za to miał zawsze cieszył się wielkim poparciem.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 lipca 2017 schedule 16:33