24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Listy księżnej Diany poszły pod młotek!

Wyjątkowa aukcja królewskich pamiątek

Fani brytyjskiej rodziny królewskiej mieli powody do zadowolenia. W Wielkiej Brytanii odbyła się wyjątkowa aukcja na której wystawione zostały pamiątki m. in. po zmarłej w 1997 roku księżnej Dianie.

15 tysięcy funtów, czyli ponad 75 tysięcy złotych – za tyle sprzedano na aukcji sześć listów napisanych przez brytyjską księżną Dianę.

W odręcznej korespondencji księżna Walii poświęciła najwięcej miejsca swoim synom – Williamowi i Harremu. Chociaż od śmierci legendarnej członkini rodziny królewskiej minęło już prawie 20 lat, to pamięć o niej na całym świecie jest nadal żywa.

W jednym z listów możemy przeczytać, że książę Harry „stale wpada w kłopoty”. Adresatem korespondencji był steward z Pałacu Buckingham Cyril Dickman.

Organizatorem aukcji był angielski dom aukcyjny Cheffins. Na licytacje trafiły pamiątki z wystawionego na sprzedaż domu zmarłego Cyrila Dickmana, który pracował dla rodziny królewskiej przez ponad pół wieku.

Wśród 40 przedmiotów znajdowały się m. in. zdjęcia rodziny królewskiej, kartki świąteczne od Elżbiety II, księżnej Diany i księcia Karola, a także zamknięte dotychczas pudełko z kawałkiem tortu z wesela królowej.

(„24 godziny”, „Polska The Times”)

wielka brytania

aukcja

pamiątki

licytacja

rodzina królewska

listy

Redakcja 24 godziny
date_range 6 stycznia 2017 schedule 20:39