24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Opublikowano listę sieci szpitali. Co to znaczy dla pacjentów?

Reforma Radziwiłła

Lista placówek szpitalnych, które zakwalifikowały się do tzw. sieci, została ogłoszona we wtorek. NFZ podpisze z nimi umowy na cztery lata. Według deklaracji ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, do sieci zakwalifikowane zostały te szpitale, gdzie działa izba przyjęć albo szpitalny oddział ratunkowy.

MZ zaznacza, że te szpitale, które nie wejdą do sieci, będą mogły przystąpić do konkursów świadczeń, tak jak odbywało się to dotychczas. Placówki sieciowe w drodze konkursu mogą się starać o finansowanie na prowadzenie dodatkowych oddziałów.

Wykazy, które wojewódzkie oddziały Narodowego Funduszu zdrowia ogłosiły po południu 27 czerwca, będą następnie uzupełnione (do 26 września) o te placówki, które powstaną z połączenia mniejszych podmiotów.

Czytaj także: Świetnie wyposażony szpital przegra z przepisami?

Szpitale zakwalifikowane do Systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej NFZ gwarantuje umowę na kolejne cztery lata.

System opierać się będzie na kilku poziomach. Pierwszy stopień, to głównie szpitale powiatowe, drugi – ponadpowiatowe, a trzeci – wojewódzkie. Kolejne poziomy to szpitale: pediatryczne, ogólnopolskie, onkologiczne i pulmonologiczne. Do sieci wejdą także specjalistyczne przychodnie przyszpitalne.

Czytaj także: Co dalej z projektem sieci szpitali? Spór wśród ministrów

Głównymi celami wprowadzenia tzw. sieci szpitali są: zapewnienie kompleksowej opieki dla pacjentów, łatwiejsza dostępność do poradni przyszpitalnych i lepsze warunki funkcjonowania szpitali.

(Money.pl, „24 godziny”)

konstanty radziwiłł

szpital

lista

sieć szpitali

mz

nfz

ministerstwo zdrowia

Redakcja 24 godziny
date_range 27 czerwca 2017 schedule 20:38
Rzeszów: kto odpowie za śmierć półrocznego Maksa?
Wraz siostrą trafił do szpitala ze śladami pobicia

Niespełna sześciomiesięczny chłopiec z poważnymi obrażeniami został w piątek przewieziony do rzeszowskiego szpitala, gdzie kilka godzin później zmarł. Chłopcu towarzyszyła jego 2,5-letnia siostra, która również miała ślady maltretowania. Rodzice dzieci po przesłuchaniu zostali wypuszczeni na wolność. Zarzut morderstwa i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem usłyszał znajomy pary. Sekcja zwłok ustali dokładną przyczynę śmierci małego małego Maksymiliana.

Redakcja 24 godziny
date_range 31 lipca 2017 schedule 11:19