24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Lekarze usunęli „pasożytniczego bliźniaka”

Operacja rocznej dziewczynki zakończona suksesem

Skomplikowana operacja odbyła się w jednym amerykańskich szpitali. Do tamtejszej placówki trafiła niespełna roczna dziewczyna z Wybrzeża Kości Słoniowej, która urodziła się z czterema nogami i dwoma kręgosłupami. Lekarze pomyślnie oddzielili od jej ciała „pasożytniczego bliźniaka”.

– Nie myślałam, że zobaczę dziś moją córkę w takim stanie. To cud. Dziękuję chirurgom, którzy wykonali zabieg. Dziękuję też wszystkim amerykanom, którzy pomogli mojemu dziecku – mówiła wzruszona matka dziewczynki po zabiegu.

Niepożądane bliźniacze ciało wyrastało z szyi i pleców dziecka. Lekarze musieli czekać, ponieważ przed zabiegiem dolna część sylwetki dziewczynki nie była w pełni rozwinięta.

Czytaj także: Lekarze z Katowic uratowali pęknięte serce

Dominique przeszła skomplikowany 6-godzinny zabieg, przy którym pracowało aż pięciu chirurgów.

Dziewczynka dwa ostatnie miesiące spędziła w Stanach Zjednoczonych w otoczeniu najbliższych. Teraz wraca do swojego kraju, by tam celebrować rocznicę pierwszych urodzin.

(„24 godziny”)

usa

bliźniaki

zabieg

pasożyt

operacja

Redakcja 24 godziny
date_range 27 kwietnia 2017 schedule 20:55
Udało się zebrać 3 mln zł na operację Julki!
Dziewczynka dochodzi do zdrowia w USA

To była dramatyczna walka o życie. Ponad 100 tys. osób włączyło się tę walkę i wsparło akcję „Serce dla Julii”. Możemy się przekonać, że ten ogrom wsparcia ma sens, bo Julia wzięła pierwszy samodzielny oddech. 13-latkę odłączono od respiratora, jest po operacji w Stanach Zjednoczonych, operacji, która kosztowała ponad trzy miliony złotych i była możliwa dzięki temu, że tak wielu z państwa ma dobre serce. Serce Julii wymagało bardzo poważnego zabiegu. Jej życie wisiało na włosku.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 lipca 2017 schedule 15:59