24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Latkowski o Khalidovie: mam nadzieję, że nie porzuci Polski

Reżyser w programie „Tu i teraz”

– Pokazał samotność człowieka, który jest na szczycie i to, jak szybko można upaść – mówił w programie „Tu i teraz” Sylwester Latkowski, reżyser filmu „Moja walka. Mamed Khalidov”. Dokument przedstawia historię pochodzącego z Czeczenii polskiego zawodnika MMA.

Latkowski ma już na swoim koncie film o zawodnikach nielegalnych walk w klatkach i chuliganach walczących w tzw. ustawkach pt. „Klatka”. – Początkowo miał to być film o współczesnym MMA, taka „Klatka II” – wyjaśniał. – Pojechałem do domu do Mameda, pod Olsztyn. On mi opowiadał o różnych zawodnikach, jak to teraz wygląda i w pewnym momencie zrozumiałem, że ten człowiek chce się pożegnać ze sportem, odejść – mówił reżyser, tłumacząc, że nie mógł obok tego przejść obojętnie. To był impuls do nakręcenia dokumentu właśnie o Khalidovie. – Nawet najsilniejsi mają asami dół i taką chwilę „upadku” – dodał.

Czytaj także: Furgonetka wjechała w tłum muzułmanów

Na pytanie, czego można spodziewać się po filmie „Moja walka. Mamed Khalidov”, reżyser dopowiedział, że Khalidov „przede wszystkim pokazał samotność człowieka, który jest na szczycie i jak się szybko upada”. Jak przyznał, zawodnik „wyrzucił z siebie słowa, które do tej pory nigdy nie padły”.

„To człowiek silny i świadomy siebie”

Gość Nowa TV podkreślił, że Khalidov nie wyciął ani jednej ze scen dokumentu. – To człowiek silny i świadomy siebie, ale nie boi się pokazać z tej słabej strony – dodał w rozmowie z Markiem Czyżem. Przy okazji Latkowski odniósł się do wyznania zawodnika i bohatera dokumentu. – Nie można generalizować, że każdy muzułmanin to terrorysta, a to się akurat dzieje – mówił.

(„Tu i teraz”)

film

MMA

mamed khalidov

sylewster latkowski

sport

film dokumentalny

Tu i teraz

reżyser

marek czyż

Redakcja 24 godziny
date_range 27 czerwca 2017 schedule 09:39
„Zgłaszają się do nas nauczyciele, którzy tracą pracę”
1 września nie wszyscy wrócą do szkoły

– Jeżeli nauczyciel będzie chciał dopełnić swój podstawowy etat, który ma w innej szkole, będzie potrzebna zgoda dyrektora. Obawiam się, że o tę zgodę nie będzie łatwo – ocenił w Nowa TV Artur Sierawski, nauczyciel historii, inicjatywa „Nie dla chaosu w szkole”. Chaos rozpoczął się w zeszłym roku, kiedy minister Anna Zalewska ogłosiła plan swojej reformy z którego tak naprawdę nic nie wynikało – dodał nauczyciel.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 09:03