24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Andrzej Duda jest prezydentem niezależnym”

Krzysztof Łapiński m. in. o swoim awansie

– Nie będę ani cenzurował, ani oceniał, ani recenzował pracy dyrektora Magierowskiego – mówił w Nowa TV Krzysztof Łapiński, nowy rzecznik prasowy prezydenta i sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. – Jestem niewiarygodnie spokojnym człowiekiem – zapewnił i dodał, że nie zamierza sprawiać kłopotów Pałacowi Prezydenckiemu. Podkreślił jednocześnie, że „nie chce zmieniać wizerunku prezydenta, a pokazać go takim, jakim jest”.

– Dyrektor Magierowski stwierdził, że ma inne plany – złożył rezygnację z powodów osobistych ze swojej funkcji. Wiem, że to zawsze jest pożywka dla mediów, ale ja bym nie szukał drugiego dnia – mówił Krzysztof Łapiński o rezygnacji Marka Magierowskiego ze stanowiska.

– Każdy ma prawo decydować o swojej przyszłości, o swojej karierze – dodał gość programu „Więc jak?”. Krzysztof Łapiński zaznaczył jednocześnie, że jest pełen szacunku dla pracy, którą wykonał jego poprzednik.

Czytaj także: Robert Górski: sytuacja jest trochę gęstawa

– Chcę być takim rzecznikiem, który nie będzie przysparzał swoim zachowaniem czy swoimi wypowiedziami problemów prezydentowi. Rzecznik jest od tego, że gdy się pojawi coś kryzysowego czy coś problemowego, to ma to rozwiązać, a nie sam być powodem czy przyczynkiem do kłopotów – zadeklarował gość Sławomira Jastrzębowskiego.

– Nie chcę zmieniać wizerunku prezydenta. Chcę pokazać prezydenta takim, jakim jest. Jest prezydentem niezależnym. Oczekiwanie, że Andrzej Duda będzie wetował pomysły czy ustawy - z którymi często szedł do wyborów prezydenckich - jest naiwne – stwierdził Krzysztof Łapiński.

– Zawsze jak ktoś będzie złośliwy, to znajdzie jakiś tam argument. I tak źle, i tak niedobrze, a prezydent robi swoje – ocenił nowy rzecznik prasowy głowy państwa.

(„Więc jak?”)

Krzysztof Łapiński

pis

Sławomir Jastrzębowski

prezydent

więc jak?

marek magierowski

kancelaria prezydenta

prawo i sprawiedliwość

Andrzej Duda

Redakcja 24 godziny
date_range 17 maja 2017 schedule 08:51
Wojciech Wencel wkracza do szkół, zdetronizował m. in. Witkacego!
Ulubiony poeta prawicy pod lipą Adama Federa

Rewolucja w szkolnictwie stała się faktem. Niektórzy uczniowie odetchną z ulgą – z listy obowiązkowych lektur szkolnych znikną m. in. Bruno Schulz, Józef Conrad czy Witkacy. Zastąpią ich jednak inni twórcy, a wśród nich... Wojciech Wencel, którego twórczość budzi sporo kontrowersji. Podoba się jednak partii rządzącej, a prezydent wręczył mu nawet nagrodę „Zasłużony dla Polszczyzny”. Los licealistów nie pozostaje obojętny Adamowi Federowi, który postanowił przyjrzeć się sprawie.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 13:53