24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Niesie pomoc i łapie złodziei – bohater z Katowic

Pan Krystian pomógł niejednej osobie

– Jesteśmy z pana Krystiana bardzo dumni – mówi rzecznik urzędu miasta. I mają z kogo. Katowiczanin nie pierwszy raz zareagował w sytuacji kryzysowej, tym razem łapiąc złodzieja. Można powiedzieć, że miasto ma swojego superbohatera.

W poniedziałek ok. godz. 9.00 19-letni mężczyzna wypłacił pieniądze w bankomacie. Nie uszedł jednak stu metrów, kiedy został napadnięty i okradziony. Na szczęście na miejscu był pan Krystian Jabloński, który natychmiast rzucił się w pościg za złodziejem.

– Złapałem tego pana za kurtkę. W tym momencie wyrzucił pieniądze z ręki i stwierdził, ze się nic nie stało i że mam go puścić – relacjonował. Chwilę później 22-letni przestępca ponownie próbował się wyrwać, lecz pan Krystian doprowadził go do auta i wezwał policję.

Bohater z przeszłością

Jak się jednak okazuje, to nie pierwszy bohaterski wyczyn Jablońskiego. Na swoim koncie ma także zakończony sukcesem pościg za bandytą, wyniesienie trzech osób z pożaru i udzielenie pomocy trzem ofiarom wypadków.

Więcej w materiale wideo.

(„24 godziny”)

policja

polska

bohater

złodziej

Redakcja 24 godziny
date_range 19 listopada 2016 schedule 17:52
Świat jednoczy się z Wlk. Brytanią po zamachu w Londynie
Kolejne zatrzymania w związku z zamachem

Do stolicy Anglii płyną kondolencje z wielu krajów. Nocą w centrum miasta trwało czuwanie w hołdzie ofiarom zamachu. W tym samym czasie brytyjska policja zatrzymała w środkowej i północnej Anglii kolejne dwie osoby, które mogły mieć związek z atakiem. Funkcjonariusze podali też nowe informacje dotyczące zamachowca.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:22