24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Łamią języki i życzą nam Wesołych Świąt! [WIDEO]

Amerykańscy dyplomaci nagrali klip

– Atmosfera w Polsce jest wyjątkowa – przyznają zgodnie pracownicy ambasady i konsulatu USA w Polsce, którzy jak co roku wystąpili w specjalnym bożonarodzeniowym klipie. Wideo właśnie trafiło do sieci i podbija serca polskich internautów.

„Drodzy polscy przyjaciele, z okazji świąt życzymy wam i waszym najbliższym dużo zdrowia, szczęści, radości, pomyślności i spełnienia najskrytszych marzeń” – mówią dyplomaci z ambasadorem Paulem Jonesem na czele. Świąteczne nagranie, które dwa dni przed Wigilią pojawiło się na profilach portalach społecznościowych Ambasady USA w Polsce, już podbiło serca internautów.

A dlaczego? Amerykanie deklarują bowiem, że bardzo cieszą się, że tegoroczne święta spędzają w Polsce, bo ta stała „stała się dla nich drugim domem”.

Trudny język polski

Nie sposób przeoczyć wysiłku, który bohaterowie filmu wkładają w wypowiedzenie tekstu życzeń. To powoduje jednak jeszcze większą sympatię widzów. Zresztą, zobaczcie sami.

(Facebook/USEmbassyWarsaw)

paul jones

ambasada

usa

stany zjednoczone

boże narodzenie

wideo

święta

Redakcja 24 godziny
date_range 22 grudnia 2016 schedule 20:28
Odświeżono złotą monetę Lady Liberty
Co się zmieniło?

Amerykańska mennica postanowiła nieco odświeżyć wizerunek 100 dolarowej, okolicznościowej monety z podobizną Statuy Wolności. Po raz pierwszy od 1792 roku, czyli od 225 lat "Wolność" została wykuta w 24- karatowym stopie złota, jako czarnoskóra kobieta.

Redakcja 24 godziny
date_range 16 stycznia 2017 schedule 12:29