24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Lądowali przymusowo, bo Polak wszczął alarm

Samolot leciał z Las Palmas do Warszawy

Sprawcą piątkowego alarmu bombowego w samolocie z Las Palmas do Warszawy jest Polak – poinformował czeski minister spraw wewnętrznych Milan Chovanec. Większość podróżnych na pokładzie maszyny linii Enter Air byli polscy obywatele.

Boeingiem 737 leciało łącznie 168 osób: 162 pasażerów, w większości Polacy, i sześciu członków załogi – poinformował portal internetowy idnes.cz.

W piątek wieczorem, z powodu zagrożenia bombą na pokładzie, samolot awaryjnie lądował na lotnisku Vaclava Havla w Pradze.

Podróżnych ewakuowano, następnie przeszli oni kontrolę paszportową w celu potwierdzenia tożsamości. Po podróżnych, którzy noc spędzili na lotnisku, wysłano zastępczy samolot.

Czeski minister spraw wewnętrznych Milan Chovanec poinformował, że sprawcą incydentu jest Polak. Mężczyznę zatrzymano. Został on przesłuchany przez policję. Ze względu na trwające śledztwo nie udzielono informacji, czy przy mężczyźnie rzeczywiście znaleziono materiały wybuchowe. Szef resortu nie odniósł się do motywów, które kierowały sprawcą alarmu, ale powiedział, że nic nie wskazywało na to, żeby był pod pływem alkoholu.

Na Twitterze Chovanec zapewnił, że wszyscy pasażerowie czują się dobrze.

(pap.pl)

alarm bombowy

boeing

las palmas

Polacy

Warszawa

samolot

czechy

polak

Redakcja 24 godziny
date_range 31 grudnia 2016 schedule 20:27
Nie traćmy zdrowego rozsądku nad wodą!
Od stycznia utonęło niemal 150 osób

Pogoda uparcie kaprysi , ale lato czasem uśmiecha się do wakacji, a wtedy tłumy przybywają nad wodę . Polacy kąpią się, gdzie tylko można, ale też tam... gdzie nie można. Od początku roku utonęło ponad 140 osób. Przyczyny raczej się nie zmieniają – i są do znudzenia powtarzane. Nad wodą odwaga często zmienia się w brawurę… nierzadko dochodzi do tego alkohol, który znacznie obniża szanse na szczęśliwy powrót z wody.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 lipca 2017 schedule 15:56