24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kwota wolna podatku wzrośnie do 6,6 tys. zł

Sprawdź, dla kogo

Miała zostać wprowadzona w pierwszych stu dniach rządów gabinetu premier Beaty Szydło – kwota wolna od podatku sięgająca 8 tys. zł nadal pozostaje jednak mrzonką. Teraz z 3091 zł ma wzrosnąć do 6,6 tys. zł, ale wyłącznie dla tych, którzy tyle rocznie zarabiają.

Maksymalną kwotą wolną od podatku objęci zostaliby ci podatnicy, którzy zarabiają około 550 zł miesięcznie. Oni zyskaliby mniej więcej 100 zł.

Kwota będzie się jednak zmniejszała, by wrócić do obecnej dla zarabiających 11 tys. zł rocznie, czyli nieco ponad 900 zł miesięcznie.

Zarabiający w ciągu roku pomiędzy 11 a 85 tys. zł nie odczują żadnej zmiany, a to grupa zrzeszająca az 20 milionów podatników.

Jest jeszcze druga strona medalu, bo zarabiający więcej – do 130 tys. zł rocznie – w ogóle stracą kwotę wolną od podatku.

Więcej w materiale „24 godzin”.

jan piotrowski

podatki

kwota wolna od podatku

biznes

finanse

ekonomia

Redakcja 24 godziny
date_range 25 listopada 2016 schedule 20:03
Truskawki na wagę złota. Dosłownie…
21 zł za kilogram owoców

O tej porze roku zdobiły już nasze stoły. Polskie truskawki – duma plantatorów – były zwykle eksportowym hitem, ale nie w tym roku. Przez zimę trwającą do końca kwietnia wczesne odmiany wymarzły, a późniejsze dadzą drogi plon. Na razie sugerowana cena to 21 zł i więcej. Rok temu było o połowę taniej.

Redakcja 24 godziny
date_range 16 maja 2017 schedule 16:41