24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kwaśniewski i Lepper. Za nimi tęsknią Polacy

Wyniki sondażu dla serwisu „24 godziny”

19 procentom Polaków brakuje na scenie politycznej Aleksandra Kwaśniewskiego – wynika z sondażu przeprowadzonego dla serwisu „24 godziny” i „Super Expressu”. Co się stało, że nagle tęskno do byłego prezydenta? Według politologów Kwaśniewski to populista, który urzekał ludzi.

- Kwaśniewski to idealny ludowy polityk, taki swojak, brat łata, z którym można wypić piwo i porozmawiać o życiu. Kojarzy się też oczywiście z wielkim sukcesem – komentuje dla portalu se.pl prof. Kazimierz Kik, politolog.

Z sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego dla serwisu „24 godziny” wynika, że Polakom tęskno również do Tadeusza Mazowieckiego (16 proc.), Andrzeja Leppera (14 proc.), Lecha Kaczyńskiego (12 proc.) i Donalda Tuska (12 proc.). Na liście polityków, których najbardziej brakuje na politycznej scenie znaleźli się też Andrzej Olechowski (5 proc.), Lech Wałęsa (5 proc.), Jan Rokita (4 proc.), Leszek Miller (3 proc.), Bronisław Komorowski (3 proc.), Władysław Frasyniuk (3 proc.), Roman Giertych (3 proc.). Najmniej Polakom brakuje Kazimierza Marcinkiewicza (1 proc.).

fot. Super Express

(„24 godziny”, „Super Express”)

 

polityka

aleksander kwaśniewski

Redakcja 24 godziny
date_range 9 listopada 2016 schedule 16:18
„Klątwa” – szokujący artyzm czy tani performance?
Dyskusja polityków w „Prostym pytaniu”

– Dzisiejsza sztuka próbuje trafić do publiczności z ważnymi kwestiami przy użyciu nie tyle wysublimowanych środków artystycznych, ale szokując czy obrażając wręcz – mówił w programie „Proste pytanie” w Nowa TV poseł PO Jan Grabiec, odnosząc się do niedawnej premiery spektaklu „Klątwa”. – Ja nie jestem przeciwnikiem tego, żeby w polskich instytucjach kultury były rzeczy dyskutujące, nawet krytycznie, o Kościele, o polskości, o religii. Problem jednak jest w tym, że są tej dyskusji pewne granice wyznaczane przez prawo – odpowiadał Krzysztof Bosak (Młodzież Wszechpolska).

Redakcja 24 godziny
date_range 26 lutego 2017 schedule 09:50