24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kwaśniewski i Lepper. Za nimi tęsknią Polacy

Wyniki sondażu dla serwisu „24 godziny”

19 procentom Polaków brakuje na scenie politycznej Aleksandra Kwaśniewskiego – wynika z sondażu przeprowadzonego dla serwisu „24 godziny” i „Super Expressu”. Co się stało, że nagle tęskno do byłego prezydenta? Według politologów Kwaśniewski to populista, który urzekał ludzi.

- Kwaśniewski to idealny ludowy polityk, taki swojak, brat łata, z którym można wypić piwo i porozmawiać o życiu. Kojarzy się też oczywiście z wielkim sukcesem – komentuje dla portalu se.pl prof. Kazimierz Kik, politolog.

Z sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego dla serwisu „24 godziny” wynika, że Polakom tęskno również do Tadeusza Mazowieckiego (16 proc.), Andrzeja Leppera (14 proc.), Lecha Kaczyńskiego (12 proc.) i Donalda Tuska (12 proc.). Na liście polityków, których najbardziej brakuje na politycznej scenie znaleźli się też Andrzej Olechowski (5 proc.), Lech Wałęsa (5 proc.), Jan Rokita (4 proc.), Leszek Miller (3 proc.), Bronisław Komorowski (3 proc.), Władysław Frasyniuk (3 proc.), Roman Giertych (3 proc.). Najmniej Polakom brakuje Kazimierza Marcinkiewicza (1 proc.).

fot. Super Express

(„24 godziny”, „Super Express”)

 

polityka

aleksander kwaśniewski

Redakcja 24 godziny
date_range 9 listopada 2016 schedule 16:18
Byli prezydenci apelują do rządu o rozwagę
Przy okazji 60. rocznicy Traktatów Rzymskich

Choć, jak sami podkreślają, reprezentują różne tożsamości polityczne i pokolenia, to cel zawsze mieli wspólny – jest nim dobro kraju. W przeddzień 60. rocznicy Traktatów Rzymskich w otwartym liście, byli prezydenci – Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski – apelują do polskiego rządu o rozważną politykę europejską.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 marca 2017 schedule 12:51