24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kubica testował bolid F1. Wróci na tor?

Po raz pierwszy od wypadku

Robert Kubica ponownie zasiadł za sterami czarno-żółtego bolidu. W niedzielę gościł na Festiwalu Szybkości na południu Anglii. Było to pierwsze publiczne wystąpienie lidera F1 po dramatycznym wypadku z 2011 r. Obecność Kubicy ucieszyła stęsknionych kibiców, którzy prosili idola o wspólne pamiątkowe zdjęcia i nie szczędzili gratulacji czy słów otuchy.

Polak wziął udział w Goodwood Festival of Speed w hrabstwie West Sussex. Jak co roku wydarzenie przyciągnęło tłumy fanów motoryzacji, którzy z bliska mogli podziwiać bolidy.

Robert Kubica dwukrotnie pojawił się na torze. Kierowca przejechał 115 okrążeń, pozdrawiał także fanów, machając do nich lewą ręką – prawą, która ucierpiała w wypadku z 2011 r., prowadził w tym czasie pojazd.

Czytaj także: Hołowczyc: mam świadomość swojego wieku, ale w głowie ciągle młodość

Jazda Kubicy była pierwszym takim wydarzeniem od czasu wypadku na trasie rajdu samochodowego w Ligurii. Wówczas uderzył w barierkę, a jego prawa ręka została złamana w kilku miejscach, cop wyłączyło go ze sportu na kilka lat.

(„24 godziny”, rmf.fm)

Robert Kubica

formuła 1

F1

bolid

Redakcja 24 godziny
date_range 3 lipca 2017 schedule 20:56
Robert Kubica kolejny raz pokazał, co potrafi!
Powrót do F1 jest coraz bardziej realny

Na torze Formuły 1 Hungaroring w Budapeszcie nie było go prawie siedem lat. Po długiej rekonwalescencji, Robert Kubica w końcu miał okazję, aby wykręcić na nim kolejne okrążenia. Rajdowiec testował w środę nowy bolid Renault 1. Ostatnio podobne testy odbywały się na początku czerwca w Valencii. Zarówno wieloletni współpracownicy Kubicy, jak i sam rajdowiec, nie kryli zadowolenia z kolejnej szansy sprawdzenia sił za kółkiem.

Redakcja 24 godziny
date_range 2 sierpnia 2017 schedule 15:03