24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kuba zbiera bilety - pomóż spełnić marzenie

Wyjątkowy kolekcjoner z Pomorza

Tramwajowe, autobusowe, ale nie tylko… cały świat zbiera bilety dla Kuby, który jest podopiecznym pomorskiego hospicjum dla dzieci. Wszystko, co związane z komunikacją miejską jest jego wielką pasją.

- Znalazłem bilet w Iławie, podniosłem go, przyjechałem do domu i popatrzyłem czy mam inne bilety i wymyśliłem, że zrobię kolekcję - przyznał Kuba.

Chłopiec cierpi na zanik mięśni. Na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim. Pomimo ograniczeń cały czas rozwija swoją pasję, tworzy plany wymyślonego przez siebie miasta i jeździ z rodzicami na wycieczki komunikacją miejską.

Trudno policzyć bilety, które Kuba ma już w swojej kolekcji. Niektóre są naprawdę unikatowe. Młody kolekcjoner posiada np. warszawski bilet z 1942 roku.

Akcja zbierania biletów nawet w najbardziej odległych zakątkach świata ma przynieść Kubie radość, a jednocześnie odczarować słowo hospicjum i pokazać je z zupełnie innej strony.

Aktualnie Kuba prosi w szczególności o karty miejskie i modele pojazdów. Jeśli ktoś z państwa chciałby spełnić jego marzenia, to wszystkie przedmioty można wysyłać na adres pomorskiego hospicjum dla dzieci w Gdańsku.

Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci

Aleja Zwycięstwa 30

80-219 Gdańsk

(„24 godziny”)

pasja

hospicjum

choroba

bilety

Redakcja 24 godziny
date_range 26 grudnia 2016 schedule 20:29
Trwa wyścig z czasem o życie Julii
Serce i płuca powoli odmawiają posłuszeństwa

13-letnia Julia Szponar od lat cierpi na skomplikowaną wadę serca i płuc. Jej dotychczasowe życie to cud – mówili lekarze i nie dawali szans na dużo więcej. Julia nie dawała jednak za wygraną i za oceanem znalazła nadzieję na zdrowie. Po skomplikowanej operacji w Stanach Zjednoczonych zaczęła nadrabiać zaległości z dzieciństwa. Jednak po kilku latach serce i płuca znów dały o sobie znać i potrzebna jest kolejna operacja. Zaplanowano ją na 10 marca. Potrzebna jest jednak pomoc.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 lutego 2017 schedule 18:26