24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Którego polityka zaprosilibyście na Wigilię? SONDAŻ

Nie wszyscy mają powody do zadowolenia...

Wspólnie z portalem SE.pl zapytaliśmy Polaków, którego polityka zaprosiliby na wigilijną kolację, a którego nie. Powodów do zadowolenia nie ma lider PiS Jarosław Kaczyński. Co innego prezydent Andrzej Duda.

Którego z polityków zaprosiłbyś na Wigilię, a którego nigdy w życiu? - zapytał Polaków Instytut Badań Pollster na zlecenie SE.pl i NOWA TV.

Jak pokazują wyniki sondażu, Polacy na wspólną Wigilię najchętniej zaprosiliby prezydenta Andrzeja Dudę (22 proc.). Chętnie do stołu zasiedlibyśmy także z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim (17 proc.) i posłem Pawłem Kukizem (12 proc.). Kolejne miejsca zajęli: Donald Tusk (9 proc.), Lech Wałęsa (8 proc.), Beata Szydło (6 proc.), Bronisław Komorowski (5 proc.), Ryszard Petru, Jarosław Kaczyński, Janusz Korwin-Mikke po 4 proc., Adrian Zandberg i Władysław Kosiniak-Kamysz po 3 proc., Włodzimierz Czarzasty (2 proc.) i Grzegorz Schetyna (1 proc).

Kto nie jest milewidziany?

A kogo Polacy w życiu nie wpuściliby do domu, by razem spędzić Wigilię? Jak się okazuje, to prezes PiS Jarosław Kaczyński jest politykiem, z którym nigdy nie zasiedlibyśmy do Wigilii (tak twierdz 44 proc. pytanych) . W sondażu prezes wyraźnie prowadzi nad drugim w badaniu Donaldem Tuskiem (13 proc.) i trzecim Lechem Wałęsą (9 proc.). Kolejne miejsca w badaniu zajęli: Janusz Korwin-Mikke (7 proc.), Ryszard Petru i Andrzej Duda po 6 proc., Bronisław Komorowski i Beata Szydło po 4 proc., Aleksander Kwaśniewski (3 proc.), Grzegorz Schetyna (2 proc.) oraz Adrian Zandberg i Paweł Kukiz po 1 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 14-15.12.2016 roku na próbie 1001 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

(SE.pl)

 

boże narodzenie

sejm

polityka

wigilia

święta

Redakcja 24 godziny
date_range 22 grudnia 2016 schedule 20:30