24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kto terroryzuje bydgoskich fryzjerów?

Seria napadów na salony

Na właścicieli bydgoskich salonów fryzjerskich i kosmetycznych padł blady strach. Od wielu miesięcy grupa nieznanych mężczyzn demoluje lokale i kradnie z nich sprzęt.

- Weszłyśmy rano do salonu i wszystko było rozwalone. To było straszne. Zginęła też część sprzętu – mówi jedna z pracowniczek poszkodowanego zakładu. Podobnych włamań było już ponad 10.

Jak ustalił reporter Rafał Frydrych, jednym z motywów może być chęć ściągania haraczy. Najpierw przestępcy mają wywołać strach wśród przedsiębiorców, a po jakimś czasie zaczną się do nich zgłaszać z ofertą nie do odrzucenia. Płatna ochrona w zamian za spokój w lokalu.

Policja ma już wytypowanych potencjalnych sprawców napadów. Jednak na razie funkcjonariusze nie chcą zdradzać szczegółów.

(„24 godziny”)

24 godziny

serwis informacyjny

policja

napad

kosmetyczka

fryzjer

bydgoszcz

Redakcja 24 godziny
date_range 18 grudnia 2016 schedule 20:23
Świat jednoczy się z Wlk. Brytanią po zamachu w Londynie
Kolejne zatrzymania w związku z zamachem

Do stolicy Anglii płyną kondolencje z wielu krajów. Nocą w centrum miasta trwało czuwanie w hołdzie ofiarom zamachu. W tym samym czasie brytyjska policja zatrzymała w środkowej i północnej Anglii kolejne dwie osoby, które mogły mieć związek z atakiem. Funkcjonariusze podali też nowe informacje dotyczące zamachowca.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:22