24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kto powinien być liderem opozycji?

Pada nazwisko największego rywala Schetyny

Kto jest na tyle silny, aby mógł poprowadzić opozycję? Pod czyją wodzą mogłaby zawalczyć z rządzącą partią i być może pozbawić ją samodzielnej władzy w przyszłych wyborach?

Z sondażu Instytutu Badań Pollster przygotowanego dla „24 godzin” i SE.pl wynika, że według Polaków najlepszym liderem opozycji byłby Donald Tusk. Były premier, a obecnie przewodniczący Rady Europejskiej uzyskał 16 procent głosów.

Po dziewięć procent zdobył Robert Biedroń i Ryszard Petru. O jeden procent mniej głosów otrzymała Barbara Nowacka. Z kolei sześć procent ankietowanych jako lidera widziałoby Władysława Frasyniuka. Najmniej osób jako lidera widzi: Ewę Kopacz (5 proc.), Grzegorza Schetynę (2 proc.), Władysława Kosiniaka-Kamysza (2 proc.) oraz Mateusza Kijowskiego (1 proc.). Dodatkowo aż 42 procent osób nie ma zdania co do lidera opozycji.

(SE.pl, „24 godziny” Nowa TV)

24 godziny

polska

polityka

sondaż

Redakcja 24 godziny
date_range 23 listopada 2016 schedule 20:14
Kwaśniewski: nie konstytucja jest problemem, a to że rządzący ją łamią
Były prezydent w Nowa TV

– Moim zdaniem dzisiaj klucz do przyszłości Polski jest po stronie opozycji – mówił w Nowa TV Aleksander Kwaśniewski. – Czy zobaczymy twarze, którym będzie można zaufać i które będą „osobami nadziei” na to, że można odsunąć PiS od władzy i rządzić lepiej oraz przywrócić te wartości, które są w tej chwili gwałcone – dodał były prezydent.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 czerwca 2017 schedule 10:06