24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kto powinien być liderem opozycji?

Pada nazwisko największego rywala Schetyny

Kto jest na tyle silny, aby mógł poprowadzić opozycję? Pod czyją wodzą mogłaby zawalczyć z rządzącą partią i być może pozbawić ją samodzielnej władzy w przyszłych wyborach?

Z sondażu Instytutu Badań Pollster przygotowanego dla „24 godzin” i SE.pl wynika, że według Polaków najlepszym liderem opozycji byłby Donald Tusk. Były premier, a obecnie przewodniczący Rady Europejskiej uzyskał 16 procent głosów.

Po dziewięć procent zdobył Robert Biedroń i Ryszard Petru. O jeden procent mniej głosów otrzymała Barbara Nowacka. Z kolei sześć procent ankietowanych jako lidera widziałoby Władysława Frasyniuka. Najmniej osób jako lidera widzi: Ewę Kopacz (5 proc.), Grzegorza Schetynę (2 proc.), Władysława Kosiniaka-Kamysza (2 proc.) oraz Mateusza Kijowskiego (1 proc.). Dodatkowo aż 42 procent osób nie ma zdania co do lidera opozycji.

(SE.pl, „24 godziny” Nowa TV)

24 godziny

polska

polityka

sondaż

Redakcja 24 godziny
date_range 23 listopada 2016 schedule 20:14
„Klątwa” – szokujący artyzm czy tani performance?
Dyskusja polityków w „Prostym pytaniu”

– Dzisiejsza sztuka próbuje trafić do publiczności z ważnymi kwestiami przy użyciu nie tyle wysublimowanych środków artystycznych, ale szokując czy obrażając wręcz – mówił w programie „Proste pytanie” w Nowa TV poseł PO Jan Grabiec, odnosząc się do niedawnej premiery spektaklu „Klątwa”. – Ja nie jestem przeciwnikiem tego, żeby w polskich instytucjach kultury były rzeczy dyskutujące, nawet krytycznie, o Kościele, o polskości, o religii. Problem jednak jest w tym, że są tej dyskusji pewne granice wyznaczane przez prawo – odpowiadał Krzysztof Bosak (Młodzież Wszechpolska).

Redakcja 24 godziny
date_range 26 lutego 2017 schedule 09:50