24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kto powinien być liderem opozycji?

Pada nazwisko największego rywala Schetyny

Kto jest na tyle silny, aby mógł poprowadzić opozycję? Pod czyją wodzą mogłaby zawalczyć z rządzącą partią i być może pozbawić ją samodzielnej władzy w przyszłych wyborach?

Z sondażu Instytutu Badań Pollster przygotowanego dla „24 godzin” i SE.pl wynika, że według Polaków najlepszym liderem opozycji byłby Donald Tusk. Były premier, a obecnie przewodniczący Rady Europejskiej uzyskał 16 procent głosów.

Po dziewięć procent zdobył Robert Biedroń i Ryszard Petru. O jeden procent mniej głosów otrzymała Barbara Nowacka. Z kolei sześć procent ankietowanych jako lidera widziałoby Władysława Frasyniuka. Najmniej osób jako lidera widzi: Ewę Kopacz (5 proc.), Grzegorza Schetynę (2 proc.), Władysława Kosiniaka-Kamysza (2 proc.) oraz Mateusza Kijowskiego (1 proc.). Dodatkowo aż 42 procent osób nie ma zdania co do lidera opozycji.

(SE.pl, „24 godziny” Nowa TV)

24 godziny

polska

polityka

sondaż

Redakcja 24 godziny
date_range 23 listopada 2016 schedule 20:14
PO i PiS idą niemal łeb w łeb [SONDAŻ]
Badania przeprowadzono po wyborze szefa RE

Opozycja rośnie w siłę – wynika z sondażu, który został przeprowadzony przez IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. Badanie wykonano w dniach 16-17 marca na próbie 1100 osób. W tym przypadku data jest jednak szczególnie ważna. Ankietowani wyrazili bowiem swoje preferencje polityczne na tydzień po wyborze Donalda Tuska na szefa RE. Polaka poparły wszystkie unijne kraje poza jednym – Polską.

Redakcja 24 godziny
date_range 20 marca 2017 schedule 13:49