24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kto może liczyć na Nike 2017? Podano nazwiska

Prestiżowa nagroda dla najlepszych autorów

Znamy pisarzy nominowanych do tegorocznej Nagrody Literackiej Nike. Listę literatów, którzy powalczą o statuetkę dla autora najlepszej książki roku ogłoszono podczas ósmych Warszawskich Targów Książki.

Wśród nominowanych do nagrody znaleźli się między innymi Jacek Dehnel ze swoją powieścią „Krivoklat”, Jacek Hugo-Bader z reportażem „Skucha” czy Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki z tomikiem poezji „Nie dam siebie w żadnej postaci”.

Na początku września jury wyłoni siedmiu finalistów konkursu, a laureata Nike 2017 poznamy pierwszego października. Zwycięzca otrzyma statuetkę i nagrodę finansową w wysokości 100 tys. zł.

Czytaj także: Dylan jednak obierze Nagrodę Nobla?

Na Nagrodę Literacką Nike mają szanse jedynie żyjący autorzy. Jest przyznawana od 1997 roku. Konkurs ma na celu promocję polskiej literatury współczesnej – ze szczególnym naciskiem na powieści. Fundatorami nagrody są „Gazeta Wyborcza” i Fundacja Agory.

(„24 godziny”)

czytelnictwo

nagroda

książka

Nagroda Literacka Nike

książki

Nike

Redakcja 24 godziny
date_range 18 maja 2017 schedule 20:48
Piątek: naszą armię niszczy człowiek o rosyjskich powiązaniach
Autor książki „Macierewicz i jego tajemnice”

– Ja Antonim Macierewiczem nie interesowałem się przez większość mojego życia. Traktowałem go jak trochę groźnego, ale jednak bardziej śmiesznego wariata. Dopiero pod koniec 2015 r., kiedy został ministrem obrony zadałem sobie pytanie: o co tutaj chodzi? – mówił w Nowa TV autor książki „Macierewicz i jego tajemnice” Tomasz Piątek. Pisarz i dziennikarz dodał, że „chyba na pewno nie chcemy, by naszą armię niszczył człowiek o tak licznych rosyjskich powiązaniach”.

Redakcja 24 godziny
date_range 3 lipca 2017 schedule 09:17