24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Kto może liczyć na Nike 2017? Podano nazwiska

Prestiżowa nagroda dla najlepszych autorów

Znamy pisarzy nominowanych do tegorocznej Nagrody Literackiej Nike. Listę literatów, którzy powalczą o statuetkę dla autora najlepszej książki roku ogłoszono podczas ósmych Warszawskich Targów Książki.

Wśród nominowanych do nagrody znaleźli się między innymi Jacek Dehnel ze swoją powieścią „Krivoklat”, Jacek Hugo-Bader z reportażem „Skucha” czy Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki z tomikiem poezji „Nie dam siebie w żadnej postaci”.

Na początku września jury wyłoni siedmiu finalistów konkursu, a laureata Nike 2017 poznamy pierwszego października. Zwycięzca otrzyma statuetkę i nagrodę finansową w wysokości 100 tys. zł.

Czytaj także: Dylan jednak obierze Nagrodę Nobla?

Na Nagrodę Literacką Nike mają szanse jedynie żyjący autorzy. Jest przyznawana od 1997 roku. Konkurs ma na celu promocję polskiej literatury współczesnej – ze szczególnym naciskiem na powieści. Fundatorami nagrody są „Gazeta Wyborcza” i Fundacja Agory.

(„24 godziny”)

czytelnictwo

nagroda

książka

Nagroda Literacka Nike

książki

Nike

Redakcja 24 godziny
date_range 18 maja 2017 schedule 20:48
Bonda: Ci, którzy czytają, są fajni. Należy stworzyć taką modę
Autorka bestsellerów w Nowa TV

– Mówimy o tym, że ludzie nie czytają, tak, jakbyśmy chcieli usprawiedliwiali te osoby, które nie biorą książki do ręki. Należy mówić, że ci, którzy czytają, są fajni. Należy stworzyć taką modę – mówiła na antenie Nowa TV Katarzyna Bonda. Pisarka dodała, że według niej z czytelnictwem w Polsce nie jest wcale tak źle, co widać po targach książki.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 maja 2017 schedule 09:52